Успішно!

біхелсі

«Людина жива і справжня, якщо вона вміє любити»: у Луцьку відбулась прем'єра вистави «Ах, Шевченко».

У луцькому драмтеатрі відбулись прем'єрні покази вистави «Ах, Шевченко».

Фото: Ганна ВЕЛІГДАН

Текст: Ксенія СТЕПАНЮК

У луцькому драмтеатрі відбулись прем'єрні покази вистави «Ах, Шевченко». 25,27 та 29 листопада Волинський академічний драматичний театр ім. Тараса Шевченка презентував нову поетично-біографічну виставу з особистого життя Кобзаря. Чуттєва історія про Шевченка, його стосунки з жінками та їх вплив на творчість тричі зібрала повну залу та одержала чимало схвальних відгуків глядачів. 

Режисерка-постановниця вистави — заслужена артистка України Світлана Органіста, художниця-постановниця — Світлана Органіста, балетмейстер — заслужений діяч мистецтв України, Володимир Замлинний, музичне оформлення — Світлана Ограніста, Дарина Гребенко, помічниця режисера — Ольга Шульга

Режисерка Світлана Органіста поділилась із нами історією створення вистави «Ах, Шевченко»:

«Здатність любити — одна з базових та найважливіших частин людського єства та душі. На цьому почутті будується все і все починається з любові. Великі люди, письменники, поети, творчі та митці, рухалися своїм земним шляхом через любов. Без неї не було б жодного творіння на світі, особливо, мистецького. Це не було бажання показати якісь закулісні та скандальні речі, хотілось показати Шевченка ближчим до нас.

Так само в радянські часи з нього робили соціал-демократа, згодом з нього почали робити тільки патріота України. Безумовно, він переймався долею Батьківщини і присвячував їй чимало творів, але в нього є і прекрасна філософська лірика та  жіноча поезія. У багатьох творах він пише від імені жінки, наприклад "Нащо мені чорні брови.." та інші. Він добре знався на жіночій психології і зовсім не був необізнаним. Водночас часто поводився як дитина, особливо в своїх життєвих пошуках своєї "Оксани». 


 

Людина жива і справжня, якщо вона вміє любити. Я не перша, насправді, розповідаю історії такого плану. Навіть в нашому театрі коли відкрилась мала сцена, була моновистава "Стіна" за Щербаком сам про стосунки Шевченка і книжки Рєпніної, – прокоментувала Світлана. 

Більше про виставу – дивіться на фото:






































 

Додати новий коментар