Іздрик у Луцьку влаштував Індію. ФОТО

23 Березня 2019

У МСУМК провели закриття виставки «Індивідуальні артикуляції» та презентацію альбому «ПЕРШИЙ ВІДМІН ОК. Незалежне мистецтво Івано-Франківська». До Музею Корсаків завітав і відомий літературний діяч Юрій Іздрик. Він показав гостям заходу літературно-музичний перфоманс під музику з фільму «Інтерстелар».

Юрій Іздрик читав вірші циклу «Індія», як мантру, спокій розгулюючи залом, а гості уявляли себе там, в мальовничій, але дуже бідній, світлій, але брудній Індії. Іздрик читав поезії, які писав сам, одна з них навіть ніде не опублікована, проте в основі перфомансу – творчість Юрія Андруховича.


Дискусія, задля якої всі зібралися була про сучасне мистецтво. Адже на початку 90-х років минулого століття в Івано-Франківську сформувалася група художників, творчість яких була інспірована післямодерним розумінням мистецтва та експозиціями міжнародного бієнале «Імпреза», що проводилась в Івано-Франківську кожні два роки – з 1989 по 1997.

Як провінційне містечко, де відсутнє поняття «мистецька школа» ввести в п’ятірку міст країни, що творять сучасне мистецтво? Чи можливо поєднати ідеологію «нічогонероблення» державних культурних інституцій з критичними практиками незаангажованих митців? Створення міфу — культурний бренд чи маркетингова провокація?

Альманах, який презентували у Луцьку, якщо й не дає відповідей на подібні запитання, описує один з апробованих варіантів розвитку культурної політики й ділиться набутим досвідом митців та дослідників мистецтва.Видання здійснено за фінансової підтримки Український культурний фонд в рамках проекту «Імпреза. Провінційний додаток №3. Документи».

Під час заходу відбулася гостра дискусія з приводу того, сучасному глядачеві потрібна естетика чи глибокий сенс. В умовах відносної свободи, сказала Зоя Навроцька, ми часто пропускаємо цю естетику, а сучасний глядач і досі часто шукає в мистецтві саме її.

Висновком дискусії стало те, що естетика, як і сприйняття, річ дуже відносна.0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter