Успішно!

біхелсі

Іван Корсак написав нову книгу

Письменник Іван Корсак написав новий роман, який побачив світ на початку 2015 року у видавництві "Ярославів Вал". Книга має назву "Перстень Ганни Барвінок".

Книга розповідає про українську письменницю, дружину Пантелеймона Куліша Ганну Барвінок. Її справжнє ім"я - Олександра Михайлівна Білозерська-Куліш. Вона була сестрою відомих братів Білозерських - Василя та Миколи. Писала оповідання з селянського життя.

"Пантелеймон Куліш і Ганна Барвінок.  Їх імена світять нам крізь мліч далеких років, і то не байдуже світло, що вихолонуло у більш ніж столітнім путі, воно зігріває й досі наші серця. Те покоління письменницьке вводило українську літературу в один ряд з кращою європейською. Святі і грішні, великі в подвижництві своєму й кумедні у дріб’язку буднів, – мають перед нами постати такими, якими насправді були. І це не применшить їх величі", - йдеться в анотації до книги Івана Корсака.

Ганна Барвінок (Олександра Білозерська) народилася 23 квітня 1828 року на Чернігівщині, на хуторі Мотронівка поблизу Борзни. Батько її — предводитель місцевого дворянства, один із найосвіченіших людей в тих краях. Олександра 15-річною познайомилася з майбутнім чоловіком. Куліш був старшим на 9 років.

Як розповідає про Ганну Барвінок "Газета по-українськи", у родині ще малою Олександра одержала прізвисько "Хозяйственные способности". Згодом Костомаров, буваючи в Кулішів, любив гриби, що їх вона готувала, а Шевченко млів від її маринованої риби корюшки. Писати оповідання з народного життя під псевдонімом Ганна Барвінок почала 1847 року у Варшаві, під час шлюбної подорожі. Після арешту чоловіка народила мертву дитину, більше в них дітей не було.

Коли згорів рукопис українського перекладу "Біблії", над яким Куліш працював 25 років, умовила його почати все заново. По смерті чоловіка продала садибу в Мотронівці, щоби видати його спадщину. Померла 6 липня 1911-го, похована поряд із Кулішем, із яким прожила 50 років.

Довідка

 Іван  Корсак - український письменни  і журналіст. Довгий час працював шеф-редактором тижневика "Сім"я і дім". Народився 15 вересня 1946 року у Заболоття  Волинської області.
Автор  півтора десятка романів та повістей, переважно на історичну тематику.  Зокрема: «Тіні і полиски»,  «Покруч», «Оксамит нездавнених літ», «Гетьманич Орлик», «Імена твої, Україно», «Таємниця святого Арсенія», «Тиха правда Модеста Левицького», «Капелан Армії УНР»,  «Отаман Чайка», «Діти Яфета», «Корона Юрія ІІ», «Секрети королівського діаманта» \ «KARŪNOS DEIMANTO PASLAPTIS», «Завойовник Європи», «Немиричів Ключ», «На межі», «Мисливці за маревом», «Борозна у чужому полі».