Яким може стати луцький РАЦС. Фото

07 Березня 2018

Стару будівлю луцького РАЦСу планують реконструювати під сучасний Центр адмінпослуг (ЦНАП). Про це йдеться у дописі голови Мінрегіону Лева Парцхаладзе на Фейсбук.

"Друзі, пам’ятаєте, ми шукали цікаві архітектурні пропозиції щодо реконструкції старої будівлі РАЦСу під сучасний Центр адмінпослуг (ЦНАП) у Луцьку?

Це варіанти проектів, які ми отримали. Хотів би дізнатися вашу думку щодо них.

Під кожним фото є невеликий опис проекту, а також посилання на додаткові матеріали – рішення щодо облаштування внутрішнього простору, благоустрою, планування і так далі.

Ставте лайк під тим варіантом, який сподобався, пишіть коментарі. За конструктивні пропозиції будемо вдячні!" – йдеться у дописі.

Також чиновник опублікував фото та концепцію проектів:


"Головна мета концепції Taras Lvovych таPPGDetail Architects – поєднати буденність та вишукану урочистість в одній будівлі. Фасад виконаний із легких напівпрозорих конструкцій. Всередині будівлі - максимальний open space, є зручний підйом для людей з інвалідністю, щоб вільно пересуватися з поверху на поверх.


Концепція архітектурно-проектної групи Anna Kyrii пропонує максимально зберегти існуючий образ і архітектурну форму будівлі, додавши деякі сучасні елементи. Всі планувальні рішення розроблені таким чином, щоб забезпечити максимальну кількість відкритого простору і природного освітлення приміщень. Також будівля повністю доступна для людей з інвалідністю. Окрема увага у цьому проекті приділяється створенню сучасного благоустрою навколо будівлі.


Концепція Архитектор Оксана Матвеева – це поєднання монохромного інтер’єру та яскравої інфографіки, яка дасть можливість набагато зручніше орієнтуватися у просторі. Фасад виконаний із алюмінієвих композитних панелей та фасадної декоративної штукатурки. Над головним входом на 2-й поверх розміщений цікавий навіс – модифіковані бджолині соти, виконані з композитного матеріалу та скла на тросах.


Фасад будівлі виконаний із системи навісних декоративних панелей з перфораційними малюнками і вентильованим фасадом з панелей HPL пооцинкованому каркасу. Основний акцентний модуль головного фасаду створює можливість зручно направляти відвідувачів центру у приміщення всіх рівнів і виконаний з фасадної системи. Вміщує головні сходи і ліфт для людей з інвалідністю. Дизайнерське рішення також передбачає створення унікального світильника для освітлення атріумного простору", – інформує Лев Парцхаладзе.

3

Читати ще

Коментарі

Анна

зараз ця рагульська будівля крематорій нагадує

Дівчина

Проекти жас

ggg

не забуваймо, що це насамперед РАЦС. Варто було б оновити фасади і облаштувати поряд територію. Вже з Променем наробили якийсь жах, еклектика повна.

Ян

Почну з того, що реалізація будь-якого з цих проектів (крім проекту Ганни Кирій, бо це не проект, а шкарлупка від сємушки - витратити ресурси, щоб все лишилося як є) покращить вигляд будівлі. Покращить, бо гірше, ніж зараз, вже нема куди. Тепер по списку:
Тарас Львович - це не РАЦС, це офісна будівля. Ідея open space'у в державній установі це найбільш дебільна задумка, яку я бачив в своєму житті - уявіть, як одночасно десять пар в різних кутках цього опенспейсу будуть реєструвати шлюб, тут же комусь треба записати новонароджену дитину, а у когось помер дідусь. Щось таке Босх малював, якщо я не помиляюся. Екстер'єр - трагедія. Я не жартую, воно виглядає як офісна будівля. І для РАЦСу це погано. Залити бетоном весь простір перед РАЦСом - теж не найкраща ідея, якщо ви не хочете, щоб будівля виглядала як Міністерство Правди.
Ганна Кирій - це сміх, а не проект. Поміняти вікна це не реконструкція, це ремонт. Але заява про максимізацію природнього освітлення це просто вишня на цьому торті з битого скла. Максимізація природнього освітлення в будівлі, де дев'яносто відсотків площі зовнішньої поверхні займає глуха стіна, це просто якесь нове слово в оптиці.
Оксана Матвеєва - найменш поганий, на мій погляд. Перше, що мені прийшло на думку - колись була така гра (військова стратегія) Command & Conquer: Tiberian Sun. Там було дві фракції, однією з яких були такі собі сучасні ілюмінати - братство NOD, у яких все було в червоно-чорних кольорах. Так от там була будівля - танковий завод, чи що, яка виглядала доволі подібно. Але це хоча би щось. Єдине, чого я не розумію - оцей кіберплющ на фасаді. Виглядає як живлення серверної в неакуратного системного інженера. Якщо воно має давати затінок, то я не розумію, яким чином це має відбуватися, оскільки описуваний архітектурний елемент прозорий. Крім того, спосіб, яким ця панель загинається, вибивається з загального геометричного стилю. Єдине, що дійсно добре - оцей скверик з деревцями і всяким таким. Налаштовує на позитивний лад. Три з плюсом.
Анатолій Вескарьов - це просто якийсь рендер пекельної канцелярії. Від чорнильного неба, до відблисків полум'я на скляному фасаді та привидів, які намагаються встояти під натиском колючого вітру - все нагадує про грішників, яких випустили з цієї самої канцелярі, куди вони втрапили зразу після смерті. В такому контексті жодна архітектура не буде сприйматися серйозно, тим більше, якщо вона стилізована під щось середнє між сонячною батареєю та жалюзі, а перший поверх виглядає як вокзальні каси. І знову ж таки для повноти картини потрібно повністю залити бетоном все навколо, щоб, не дай боже, око не могло зачепитися за щось невимушене та природнє.
Як казав класик: "Давай по-новой, Міша, все не відповідає бажаному рівню якості".

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter