«Я створила простір гри, в якої немає сенсу», – художниця Ганна Шумська

15 Серпня 2018

Уже 24 серпня у Луцьку відкриють єдиний в Україні Музей сучасного мистецтва Корсаків. Однією з митців, роботи яких виставлятимуть в арт-просторі, стала львівська художниця Ганна Шумська.

Ексклюзивно для «Таблоїда Волині» вона розповіла про творчі віяння, свої інсталяції та враження від Музею сучасного українського мистецтва Корсаків.



***

Які найактуальніші віяння у сучасному мистецтві для Вас?

Сучасне мистецтво не може існувати без впливу нових технологій, тому найактуальнішими напрямками в сучасному мистецтві для мене є медіа-мистецтво: відео, комп'ютерна графіка та анімація, інтерактивне та мережеве мистецтво, віртуальна реальність.

Що для Вас постмодернізм: щось принципово нове чи вертання до витоків?

Постмодернізм поєднує все.

Як оцінюєте мистецьку і соціокультурну цінність Музею сучасного мистецтва Корсаків?

Мистецька і соціокультурна цінність Музею сучасного мистецтва Корсаків надзвичайно висока і важлива для розвитку української культури та мистецтва, адже в Україні це перший музей українського сучасного мистецтва світового рівня, який об’єднає роботи відомих українських художників-класиків і роботи молодих художників. Також будуть представлені твори понад 100 митців і більш як 800 арт-об’єктів, тому цінність створення такої арт-інституції важко переоцінити!

Що найбільше Вам подобається в Музеї сучасного мистецтва Корсаків? Чи матиме такий арт-простір постійних відвідувачів?

В Музеї сучасного мистецтва Корсаків мені подобається все: і вражаючий простір, і зібрана колекція мистецьких творів, і прекрасна експозиція, і надзвичайно приємні власники-меценати музею пан Віктор і пані Леся Корсаки, і їхній чудовий колектив. На мою думку, такий арт-простір обов’язково матиме постійних відвідувачів не тільки з Луцька, а й з інших міст України і з-за кордону.

Як зробити мистецтво цікавим для широкого загалу, не втративши його елітарності?

Передусім створення мистецького твору має бути цікавим його творцеві, і кожен художник вирішує самостійно, чи продукувати мистецтво цікавим для широкого загалу, чи для певної елітарної групи, чи, можливо, лише для себе.

Розкажіть трішки про свої мистецькі роботи у Музеї Корсаків?

Моя робота, яка буде представлена на відкритті музею має назву «Бімодальні об’єкти». Це інсталяція, складається з п’яти об'єктів – «гравців» і території, розділеної на однакові модулі-квадрати з певними умовними знаками на них. Об’єкти – це вигадані істоти, які майже втратили свій антропоморфний вигляд. Глядач має можливість відчути себе одним з них, опиняючись всередині інсталяції, і замислитися: чи світ, в якому він живе все ще існує?

Адже людство еволюціонує, створюючи віртуальні світи, замінюючи себе роботами і штучним інтелектом, проживаючи декілька різних життів в комп'ютерних іграх і перетворюючи власне життя на гру. Через соціальні мережі ми створюємо собі вигаданий образ, який дуже часто відрізняється від справжнього. Що виграє? Реальність чи вигадка? Можливо, чим більше ускладнюючи себе, ми навпаки спрощуємося? Ким ми є насправді? Квадрати виконують інтерактивну функцію, їх можна переміщати, змінювати, але від того насправді нічого не змінюється. Цей проект створений з метою «створити простір гри, в якої немає сенсу».

В колекцію музею також були придбані серія робіт «Берлінський колаж», «Автопортрет інтимний» та «Голомоза співачка».

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter