Музей Корсаків відвідали учасники Луцької літературної резиденції. ФОТО
До Музею сучасного українського мистецтва Корсаків завітали відомі культурні діячі
01 Червня 2024
Успішно!
У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відкрили виставковий проєкт знаного і провокативного митця
У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відкрили виставковий проєкт знаного і провокативного митця, одесита, директора Художнього музею в Одесі – Олександра Ройтбурда. Митець, активний громадський діяч, провокаційний художник, блогер, інтелектуал, філософ – ці та інші ролі приміряли гості до автора виставки протягом вечора.
Традиційно відкрила виставку керівна партнерка музею Леся Корсак, яка зазначила, що у них з паном Олександром – однакова мета.
«Олександр Ройтбурд якось сказав, що питання національного музею в Одесі – це питання національної безпеки. Ми так само творимо музей, тільки у Луцьку, тож цілком можемо погодитися зі словами митця. В нас одна справа, і це навіть більше ніж просто мистецтво, це творення нації», – наголосила пані Леся.
Попри дистанцію і маски як обов’язків дрес-код, виставка все ж зібрала чималу кількість гостей. Прийшли і великі шанувальники творчості автора, які бувають чи не на всіх його експозиціях, і ті, хто вперше для себе відкривав Ройтбурда-художника.
«Художник провокативний, художник іронізує, художник жорстоко глузує – він робить усе можливе і чекає від глядача щирості почуттів, відгуку. Це може бути навіть активне несприйняття, будь-що, але це важливо. Він дозволяє собі такі речі, які здаються неприпустимими, але ми повинні замислитися, для чого це? Вихований на класиці, він обожнює її і разом з тим – ненавидить, глузує над Караваджо, над Леонардо та іншими. Робить провокації над пафосними усталеними нормами. Він жива людина з-поміж нас. Ця виставка не для низменних задоволень. Не тільки для селфі та насмішок. Вона має спонукати думати, шукати, співпереживати і бути живими», – зазначила мистецтвознавиця Зоя Навроцька.
Художник долучився до розмови через скайп, але пообіцяв знайти можливості, аби протягом цього місяця вперше відвідати Луцьк і влаштувати якесь обговорення з поціновувачами мистецтва.
«Поки таке відбувається навколо, поки мене в черговий раз хочуть звільнити з посади директора музею, десь в паралельному всесвіті, у місті Луцьк, відкривається виставка художника Олександра Ройтбурда. І я дуже вдячний музею, що вони нагадали мені про нього, що я зміг знову побачити роботи на стінах, а не лише в закутку майстерні. Дуже радий, що попри карантин прийшли люди, а серцем – я з вами», – привітав присутніх пан Олександр.
Також автор розповів, що це чи не вперше назвав виставку настільки прямою фразою-реакцією – хроніки чумного року.
«Оскільки я художник і живу поза часом, то не завжди реагую на дійсність настільки прямо. Але часом події довкола настільки вриваються у твою віддалену вежу зі слонової кістки, стають настільки безпрецедентними, що по-іншому не виходить. Тут зібрані і роботи з попередніх експозицій, і щось зовсім свіже, і те, що було актуальним раніше, і те, що ми всі переживаємо зараз», – додав митець.
Відкрити для себе творчість художника у Музеї сучасного мистецтва Корсаків уже традиційно можна буде протягом місяця.