«Друге життя» фотографій: дивовижні портрети від волинської художниці. ФОТО

24 Вересня 2019

Близько десяти років ковельська художниця Анна Дідіцька перетворює звичайні фотографії на дивовижні портрети, по-новому розкриваючи характери, особливі риси та настрої героїв світлин. Варто Анні взяти до рук пензлика – і знайомий знімок починає жити новим життям.

«Малювати я почала ще змалку, навчалася у ковельській художній школі, потім в Луцькому училищі культури і мистецтв», – розповідає художниця.

Анна згадує, що, коли починала створювати портрети на основі фото, такі роботи користувалися популярністю. Тоді замовлення поступали здебільшого від молоді. Сьогодні серед клієнтів Анни є і люди старшого віку, а героями робіт нерідко стають цілі сім’ї.

«По святах замовлень стає більше, але такого, щоб замовлень взагалі не було – немає. Постійно є чим зайнятися», – ділиться ковельчанка.


Художниця зазначає, що саме через те, що портрет створюється не з натури, а по фото, подібні твори нерідко замовляють, аби зробити приємний сюрприз близькій людині.

Хоча риси та характер героїв у творах Анни передаються максимально реалістично, художниця лишає собі і простір для фантазії: додає чи прибирає деякі елементи, змінює фон тощо. Майстриня розповідає, що виконує роботи різного рівня складності. Наприклад, з фотографії на паспорт доводилося робити портрет у повний зріст: «тоді, щоб робота виглядала цікаво, потрібно було шукати в інтернеті схожі статури», – каже Анна.


Серед творів художниці можна побачити як чорно-білі, так і кольорові портрети. Перші створюються у техніці сухого пензлика на папері, другі – олійними фарбами на полотні. Робота над чорно-білими зображеннями триває декілька днів, а на створення кольрових портретів іде близько двох тижнів. Впливає на тривалість роботи і кількість персонажів на фото.

Художниця впевнена, що сідати за роботу в поганому настрої не варто: «в свої твори вкладаю тільки любов та позитивні емоції. Якщо ти роздратований чи злий, треба подумати про щось хороше, – запевняє Анна. – Навіть якщо людина тобі не подобається, поки ти її малюєш, ти маєш полюбити її зовнішність, риси обличчя і з любов’ю передати їх у портреті», – додає майстриня.


Створюючи роботи на замовлення, Анна також знаходить час, аби помалювати просто для себе: «це те, що обов’язково треба робити, щоб відволіктися від основної роботи та відпочити. З цієї причини я почала займатися скульптурою».

Сьогодні художниця не зупиняється на досягнутому: здобувши неабиякий досвід у створенні портретів, Анна почала опановувати мистецтво татуювання.

«Татуюванням я зацікавилася дуже давно, але довгий час боялася цим займатися, – зізнається художниця. – Потім налаштувалася, порадилася з батьками і вирішила, що треба піти на навчання і опанувати це мистецтво. Навчалася я в Луцьку, а практикувати почала вже у себе, в Ковелі. Після того, як дала оголошення, що можу недорого робити простенькі тату, почали з’являтися перші клієнти. Зараз їх не дуже багато, адже доводиться поєднувати дві роботи», – каже Анна.

Побачити більше робіт Анни Дідіцької та зв’язатися з художницею можна у фейсбуці та інстаграмі. Також можна телефонувати за номером: +380636871218.








4
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter