До Луцька приїде художник, який творить «з вудженого м’яса»

18 Березня 2016
Тернополянин Володимир Чорнобай, як і кожен великий митець – людина неординарна. Попри те, що полотна виконані у стилі модернізму, художник каже, що у його творах – немає нереального і надуманого, адже «кожен митець відтворює своє оточення, тому що таким чином віддзеркалює світ, в якому живе».

Цікавим прикладом є випадок, як народилася серія його картин «Органічні структури». У Володимира є друзі на Балтійському морі. Займаються вони агротуризмом. А гостей, які приїжджають до них відпочити влітку, частують вудженим м’ясом власного приготування. Тернопільському митцю сподобався не тільки смак делікатесу, він також звернув увагу на візерунок, який утворився на тканині після того, як у ній закоптили м’ясо. Відтак, цю тканину, яку зазвичай викидають, художник з дозволу друга забрав собі для творчих експериментів. Усі наступні шматки натуральної тканини, які будуть використовувати для копчення м’яса також попросив не викидати. Певний час Володимир Чорнобай просто збирав зразки різних візерунків і обдумував, як їх можна використати.

24 березня особисто познайомитись з видатним модерністом сучасності зможуть гості галереї сучасного мистецтва України «Арт-кафедра», що в «Адреналін-Сіті», під час мистецького суаре, що пройде в рамках виставкового проекту «23+1: українські модерністи».

Під час заходу гості галереї матимуть нагоду познайомитись з життєвим та творчим шляхом художника-модерніста Тернопільщини Володимира Чорнобая, а також ознайомитись з кращими зразками його робіт.

Організатори суаре представлять глядачам сюжетний відеоряд про творчу діяльність художників. Опісля презентації відбудеться творчий діалог з художником, організаторами заходу та мистецтвознавцями. Свої запитання митцеві зможе поставити кожен учасник події.

Початок заходу о 17:00 год. Вхід вільний.







Мистецька довідка. Володимир Чорнобай народився 17 березня 1954 року у Тернополі. Закінчив Львівське училище прикладного і ужиткового мистецтва імені І.Труша та Львівський Інститут Прикладного та Ужиткового мистецтва. Член Національної Спілки Художників України.
Серед нагород: Золота нагорода Першої виставки модернового мистецтва, Тернопіль 1996 рік, срібна медаль «Labor omnia vincit» Познань, Польща 2009. Лауреат обласної премії імені Михайла Бойчука 2002 року.
З 1992 року провів близько тридцяти персональних виставок в Україні, Польщі, Німеччині.Учасник збірних виставок в Україні, Польщі, Румунії, Іспанії, Італії.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter