Митець – як мольфар: нова Розмова в Музеї Корсаків
Інтерв'ю з Олегом Давиденком розпочинає новий, четвертий, сезон культурологічного проєкту дослідниці українського сучасного мистецтва Світлани Федонюк «Розмова в музеї Корсаків».
08 Квітня 2024
Успішно!
Її героями стали Леся Українка, Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Соломія Крушельницька та Іван Нечуй-Левицький.
Луцька художниця Ірина Миколів створила серію портретів відомих персоналій з історії та мистецтва України. Її героями стали Леся Українка, Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Соломія Крушельницька та Іван Нечуй-Левицький.
Фотографіями робіт, а також порадами художникам-початківцям дівчина поділилася на сторінці у фейсбуці.
«Усім, хто питає, як навчитись малювати, я кажу: купи собі дешевий альбом на сто сторінок і малюй з натури все, що бачиш, доки він не закінчиться. Повториш це 2-3 рази, а тоді задумаєшся чи тобі це все ще цікаво. Перевірено на собі. За три роки я списала стільки альбомів, що страшно уявити. Бралась за усе: швидкі начерки з натури, університетські постановки, малювала людей на вулицях і в кафешках, бігала з альбомом по зоопарку, щоб вивчити будову ніг у альпак. І, звичайно, займалась портретами. Порівняно з ними, пляжні начерки – лайтове заняття», – зазначила Ірина.
Втім, каже художниця, деколи хочеться зробити щось, що могло б стати твоєю візитівкою. Одну з таких ідей підкинула дівчині волонтерка Вероніка Ліміна – і за кілька днів народилася серія портретів відомих українців.
«У школі я ніколи не вглядалась у їх лиця, але тепер по годині - дві перебирала фото, приглядалась до форми повік, уявляла їх міміку. Сподіваюсь мені вдалось вкласти у малюнок щось більше, ніж можна вгледіти на невиразному фото. І ще дуже хотілося б, щоб серія ставала більшою, тому буду дуже вдячна, якщо накидаєте у коментарі імена відомих, харизматичних особистостей», – розповіла художниця.
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].