Аукціон, вірші та картини: у Луцьку вшанували пам'ять Миколи Кумановського. ФОТО

02 Вересня 2021

Фото: Даша МИХАЛЮК

В останній день літа, 31 серпня, у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків влаштували культурно-мистецьку акцію у день 70-річчя видатного українського художника Миколи Кумановського.

Дійство відбулося у другій виставковій залі, де зібрані твори митця.

«Сьогодні ми зібралися тут, де його розкішний музей, виставка. Це – найкращий пам'ятник, найкраще поздоровлення.

Як сьогодні тут багато розмов про час. Навіть музикант зустрічав нас композицією "Yesterday" гурту "The Beatles". Це не дивно, оскільки ми можемо прочитати багато символів часу у композиціях Миколи Кумановського – "мій день", "мій час", "вчорашній день". Ці фрази, власне, повторюються з твору у твір. Це – найкращий супровід цього вечора», – говорить мистецтвознавиця Зоя Навроцька.
Натхненниця музею Леся Корсак пригадала шлях митця: формування особистості, творчого стилю, згадала історії з відкриття першої виставки та те, як домашня колекція, яка знаходилася у сім'ї Корсаків, переросла у справжній музей.

«Микола Кумановський народився в останній день літа. Це художник, який все життя досліджував життя українця в Україні.

Це художник, який закоханий в нашу мову, слово, який зробив це слово символом. Він визнавав свою любов до української землі. Окрім того, що він художник, живописець, графік, скульптор, він – прекрасний викладач. Микола також організатор фестивалю авторської співаної поезії "Оберіг". Він був дуже багатогранною людиною», – додала Леся Корсак.На події зібралося чимало знайомих та друзів митця, які прийшли, щоб розповісти історії, які пов'язані з Миколою.

«Він ще за життя перейшов в статус людини-легенди», – сказав знайомий митця Андрій Криштальський.

Також на події презентували тимчасову виставку з трьох творів із серії «Лизання термометру», які входять у приватну колекцію Олександра Більчука.


Артисти театру-студії «ГаРмИдЕр» Дмитро Безвербний та Павло Порицький прочитали вибрані поезії зі збірки «Слід у слід».
На завершення – влаштували аукціон і продали дві картини Миколи Кумановського. Щасливцям вдалося придбати особливі полотна за 1 300 та 2 000 гривень.Потім для всіх гостей підготували святковий стіл: всі охочі зібралися за келихом ігристого, щоб вшанувати пам'ять відомого митця.3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter