Успішно!

біхелсі

18 найкрутіших бібліотек світу

Капосні бабуськи-бібліотекарки, здається, назавжди відбили охоту ходити в читальний зал. Вони вічно були всім незадоволені. 

Видання Revolverlab опублікувало добірку залів бібліотек, які надихають до читання.

1. The Admond Library в місті Едмонд, Австрія

Ця друга за величиною бібліотека в світі розташована в передгір'ї Альп. Її зала довжиною майже в 230 метрів виконана в стилі пізнього бароко за проектом архітектора Joseph Hueber'а в 1776 році і містить 200 000 томів літератури.

2. George Peabody Library (бібліотека імені Джорджа Пібаді) в Балтіморі, Меріленд, США

Вона заснована філантропом Джорджем Пібаді, який побудував її і подарував жителям Балтімора для їхнього «розумового збагачення». Дизайн 19-го століття спроектований архітектором Едмундом Ліндом. Бібліотека Пібаді розділена на 5 поверхів з чавунними балконами, заповненими книгами, а через прозору стелю приміщення заливає променями природного світла.

3.The Royal Library Of Copenhagen в Копенгагені

Побудована в 1999 році, бібліотека носить назву «Black Diamond» і є доповненням до національної бібліотеки Данії. Виконана в стилі неомодерн.

4.Musashino Art University Library. Токіо, Японія

Метою японського архітектора Sou Fujimoto було створити найпростішу і найзручнішу бібліотеку в світі. Вона складається суто з книжкових полиць і скляного екстер'єру. За словами Fujimoto, в хорошій бібліотеці повинні бути тільки книги, полиці, світло і красиві місця.

5. Boston Public Library, Бостон, США

Boston Public Library містить близько 28 мільйонів книг, що робить її другою за величиною громадською бібліотекою в США. Вона славиться своєю неймовірною архітектурою, внутрішнім двором в італійському стилі, входом в атріум і незвичайним переходом від кімнати з книгами до читальної зали. До речі, є тут і зал Джошуа Бейтса. Саме він пожертвував велику суму в 1852 році за умови, що бібліотека стане окрасою міста і буде абсолютно безкоштовною для всіх відвідувачів.

6. Stuttgart City Library, Штутгарт, Німеччина

Дев'ятиповерхова будівля, побудована у формі куба, запозичує свій стиль у Пантеону стародавнього Риму в поєднанні з сучасним промисловим дизайном. Назвати міську бібліотеку Штутгарта «звичайною» язик не повертається: тут книги самостійно переміщуються по полицях, відбиток пальця «працює» читацьким квитком, а картини знаменитих живописців видають напрокат. Все це доступно 24 години на добу.

7. Jose Vasconcelos, Mexico

Бібліотека імені Хосе Васконселоса - чудовий приклад сучасної архітектури. Книжкові полиці ніби ширяють у повітрі, а в центрі бібліотеки висить гігантський скелет кита. Як будівельні матеріали для будівництва використані мармур і граніт, сталь і бетон, дерево і скло. Тут зібрані мільйони книг. Кімнати оснащені сучасним обладнанням. Є мультимедійні, музичні, дитячі кімнати. Для сліпих і слабозорих є великий вибір літератури зі шрифтом Брайля. Але і це ще не все. Щоб атмосфера була споконвічно бібліотечна, навколо будівлі виростили справжній парк площею 25 тисяч квадратних метрів.

8. Liyuan Library. Пекін, Китай

Інтер'єр Liyuan Library відзначається виразним характером. Розташована в невеликому селі недалеко від Пекіна, одноповерхова бібліотека гармонійно зливається з навколишньою природою. Зроблена вона з брусу, а зовні покрита прутами. Будівля повністю засклена, що робить її неймовірно світлою й візуально просторішиою, незважаючи на малу площу. Численні рівні, сходинки і полички нагадують про нерівності місцевості, де зведена бібліотека. Це одне з найбільш ідеальних і натурально-природних місць для читання.

9. Vennesla Library and Cultural Center Венесла, Норвегія

Проект втілений в життя в норвезькому місті Веннесла. Будівля підкорює з першого погляду - лаконічні дерев'яні стелажі, обтічні форми стелі і стін, просторі і світлі приміщення. Одна зі стін бібліотеки повністю зроблена зі скла і звернена до головної площі міста, на якій влітку розтошовується вулична лаундж-зона. «У цьому проекті ми розробили концепцію китового ребра, щоб створити придатні для використання гібридні структури, які поєднують у собі будівельну деревину у всіх технічних предметах інтер'єру», - сказали архітектори Олена та Гард Арчдейл.

10. Beinecke Rare Book Library in New Haven Коннектикут, США

Це найбільша бібліотека в світі, мета якої - збереження рідкісних книг і документів. Будівля має форму кола, в центрі якого розташований величезний екран. У її конструкції використовуються рідкісні матеріали: мармур, бронза, граніт, а також технологічні вікна, які фільтрують світло, щоб воно не пошкодило рідкісні письмена.

11. Alexandria Library. Олександрія, Єгипет

Скільки разів ви були в Єгипті? І, напевно, ні разу не з'їздили в бібліотеку Олександрії. Оригінальна Олександрійська бібліотека була створена в 3 столітті до н.е., і була однією з найбільших і найбільш значущих бібліотек стародавнього світу. Коли вона була зруйнована в 3 столітті нашої ери, багато сувоїв і книг було втрачено. У 2002 році була побудована нова Олександрійська бібліотека, щоб вшанувати пам'ять знищеного «храму знань». Архітектор Снехетта спроектував будівлю у вигляді сонячного годинника.

12. Central Library in Seattle Вашингтон, США

Вперше відкрилося в 2004 році в центрі Сіетла. 11-поверхова будівля зі скла і сталі була побудована, аби переосмислити суть традиційних бібліотек. Тут можна як читати книги, так і слухати лекції, спілкуватися з іншими людьми або просто приємно проводити час.

13. Trinity College Dublin Library. Дублін, Ірландія

Відома своїми Довгими залами, бібліотека Трініті є найбільшим будинком колекції книг в Ірландії. Величезні кімнати покриті мармуром і деревиною.

14. Sir Duncan Rice Library in Aberdeen, Британія

Це бібліотека виконана в сучасному дизайні 21-го століття і має величезний спіральний атріум в центрі. Спіралі атріуму загоряються на всі 8 поверхів, а на даху розташовані фотоелементи для перетворення сонячної енергії в електрику.

15. Sainte-Genevieve Library Париж, Франція

Sainte-Genevieve Library - головна науково-довідкова бібліотека для студентів Паризького університету. Будівля, побудована в середині 19-го століття знаменитим архітектором Анрі Лабрустом, славиться своєю кімнатою для читання у вигляді чавунної колони.

16. New York Public Library, Нью-Йорк, США

Нью-Йоркська публічна бібліотека містить майже 53 мільйони книг, і є третьою за величиною бібліотекою у світі. Головний читальний зал містить 42 читацьких столи й розтягнувся майже на два квартали міста. Розміри його сягають 90 метрів в довжину і 27 метрів завширшки.

17. Kanazawa Umimirai Library. Каназава, Японія

Триповерхова бібліотека в Японії розроблена як «коробка від торта». Особливістю бібліотеки стали «стіни-сито», які поцятковані отворами. Це дозволяє природному освітленню проникати всередину будівлі, створюючи ефект знаходження в космосі.

18. Royal Portuguese Reading Room Ріо де Жанейро, Бразилія

Побудована в 19 столітті в стилі готики і ренесансу, бібліотека містить понад 350 000 робіт - велику колекцію португальських і світових фоліантів. Це ідеальне місце для людей, які хочуть оточити себе красивими античними книгами, адже деякі з них датуються 16-м століттям.