• банер чікос

«1+1» знімає історичну драму за романом Володимира Лиса

08 Грудня 2015
Телеканал «1+1» запускає лінійку спеціальних телевізійних проектів, присвячених новітній історії України.

Нещодавно «1+1 Продакшн» розпочав виробництво 4-серійної костюмованої історичної драми «Століття Якова», за мотивами однойменного роману-лауреата престижної премії «Коронація слова» волинянина Володимира Лиса, пише ТСН.

Це історія людини, яка проти своєї волі була втягнута в історичні конфлікти. «Однією з визначних рис літературного процесу в Україні є художнє переосмислення вирішальних історичних подій. «Століття Якова» – це перша з екранізацій сучасних українських творів, запланованих каналом «1+1» на наступний рік. Лауреат «Коронації слова» роман Володимира Лиса, дає можливість оцінити тріщини і розломи в історії України ХХ століття очима простого волинського селянина, довгожителя Якова Меха. У його долі – війни, полон і втрата близьких, але її головний підсумок – збереження людяності і здатності любити», – говорить головний продюсер фільмів і серіалів каналу «1+1» Олена Васильєва.

Дії картини розгортаються в період з моменту закінчення Першої світової війни і до наших днів. Сценаристом драми «Століття Якова» став Андрій Кокотюха, режисером-постановником виступив Бата Недич, оператор-постановник – Ігор Іванов, художник-постановник – Сергій Бржестовський, а художник по костюмах – Ірина Гергель.

[caption]
Зйомки драми«Століття Якова»[/caption]

«В Україні зараз дуже високий попит на все, що пов'язано з нашою історією, особливо ХХ століття. Це обумовлено тим, що проблеми, які зараз вирують в Україні, беруть початок не з часів Запорізької Січі, Київської Русі або язичництва – ми боремося з тими проблемами, які зароджувалися саме у ХХ столітті», – говорить сценарист Андрій Кокотюха.

«Цікаво й те, що головний герой драми – не відомий полководець, політик чи письменник. Це звичайний волинський селянин Яків, який час від часу опиняється у критичних ситуаціях і повинен виходити із зони власного комфорту, робити важливий вибір і займати конкретну позицію. Це актуально зараз для багатьох українців», – додав сценарист.

Цікаво, що роль Якова зіграють одразу два українських актори: в зрілому віці – Станіслав Боклан, а в юності – Роман Луцький. У драмі також зіграють відомі українські актори Людмила Загорська, Олег Примогенов, Андрій Самінін, Наталя Доля, Олександр Печериця і Ганна Топчій, а також переможець дитячого талант-шоу «Маленькі гіганти» Женя Лебедин.

За словами генерального продюсера «1+1 Продакшн» Вікторії Лєзіної, продюсерська група проекту активно працює над тим, щоб фільм став подією на українському телебаченні. Побачити україномовну історичну драму глядачі телеканалу «1+1» зможуть вже навесні 2016 року.
0

Читати ще

Коментарі

Ю3ер

Підтримую це хороша ідея

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter