У Музеї Корсаків покажуть виставку «Вектори українського фігуративу»

17 Серпня 2023

У п’ятницю, 18 серпня, о 18:00 в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбудеться відкриття виставки «Вектори українського фігуративу».

Про це інформують організатори.

Виставка українського фігуративного мистецтва – тобто предметно-зображального, де предмет навколишньої дійсності як матеріал образного втілення на полотні, в кордонах графічного аркуша, скульптурного об’єму стає для художника певною моделлю метафоричного зображення – відкриває глядачу багатовекторність художньої свідомості сучасного митця, демонструючи ту «вольову грань національного і регіонального постеклектизму», за якою відкривається широке коло творчих прозрінь та відкриттів, лише умовно вкладених в беззаперечне визначення стильових напрямків і течій.

«Фігуративізм українського контемпорарі арту став найжиттєздатнішою лінією сучасного мистецтва, причому уповні об’єднавши у своїй практиці усі відомі європейські мистецькі рухи. Ідеться про імпресіонізм, постімпресіонізм, символізм, експресіонізм, реалізм, гіперреалізм, сюрреалізм, наївне мистецтво, неопримітивізм, метафізичний живопис і графіку, трансавангард, неопластику неомодерну, навіть про кібернетичне мистецтво і репліки ар-деко. Звісно, усі вказані течії представлено на виставці крізь оптику авторського суб’єктивізму – мистця, куратора, критика, глядача», – кажуть в Музеї Корсаків.

У практиці останніх десятиліть формізм українського фігуративу представлений творами різних мистецьких шкіл України: київської (Анатолій Криволап, Олег Тістол, Олександр Дубовик та інші), львівської (Любомир Медвідь, Мирослав Ягода, Влодко Кауфман та інші), харківської (Вадим Петров, Ніна Мурашкіна, Олександр Сердюк та інші), представників мистецького середовища Луцька (Микола та Наталя Кумановські), Одеси (Валерій Басанець), Закарпаття (Руслан Тремба, Віктор Мельничук) та інших.

Побачити мистецький проєкт «Вектори українського фігуративу» лучани та гості міста зможуть в Музеї Корсаків за адресою: Луцьк, вулиця Карбишева, 1, КРЦ «Адреналін Сіті». Вхід на відкриття виставки вільний.

Вхід – вільний!

м. Луцьк, вул. Карбишева, 1, КРЦ «Адреналін Сіті»

пн-пт: 12:00-20:00

сб-нд: 11:00-20:00

066 142 51 18

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter