У Луцьку відбудеться благодійний концерт органної музики «Крізь терни до зірок»

16 Серпня 2023

У програмі концерту звучатимуть твори Йоганна Себастьяна Баха, Йозефа Райнбергера, Миколи Колесси, Світлани Острової у виконанні органістки Марії Хілько (Київ, Фрайбург).

Метою цього благодійного концерту є збір коштів для захисників, які боронять Україну на Запорізькому напрямку.

Марія Хілько народилась в родині музикантів у Запоріжжі. Початкову музичну освіту отримала за класом фортепіано. Пізніше закінчила КМАМ імені
Р. Глієра за спеціальністю «Фортепіано». У 2019 р. вступила до Національної музичної академії України (Київ).

У 2016 р. стала лауреаткою Першої премії Міжнародного конкурсу піаністів у Тиваті (Чорногорія). У 2021 році була учасницею Львівської органної
резиденції та проєкту «Амадока мовою сучасної української музики». У 2022 р. отримала третю премію на міжнародному конкурсі імені Марії Гофер у Кітцбюелі (Австрія).

Після початку повномасштабного вторгнення Марія отримала можливість продовжити навчання у Вищій школі музики у Фрайбурзі (Німеччина) у класі професора Маттіаса Майєрхофера (орган). Професійному зростанню органістки сприяло знайомство з історичними інструментами Австрії та Німеччини, органні концерти в рідному Запоріжжі, Львові, Києві, Потсдамі, Штауфені, Альтенхаймі, Фрайбурзі.

Наразі Марія продовжує навчання в Національній музичній академії України та навчається за спеціальністю «Церковна музика» у Фрайбурзі, де вивчає орган, органну імпровізацію та хорове диригування, провадить концертну діяльність в містах Німеччини та України, співпрацює з хоровими колективами, виступає з ансамблевими програмами (зокрема, концертні програми для органу з саксофоном та органу з бандурою), а також працює органісткою в церкві Тінгена.

Її метою є пропагування української органної музики у світі, зокрема виконання творів сучасних українських композиторів. Лише через рік після від’їзду з України Марія вперше повернулась до Запоріжжя та побачила своїх рідних. Оскільки перші два місяці повномасштабного вторгнення дівчина провела на Волині то саме тут вирішила провести свій благодійний концерт, щоб підтримати Збройні сили України, роблячи те, що у неї виходить найкраще — творити велику музику.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter