Фотограф з Луцька отримав відзнаку столичного кінофестивалю. ФОТО
Луцький фотограф Андрій Петріщев, який навчається у Києві, отримав відзнаку на столичному фестивалі кінооператорського мистецтва «Кіноко».
02 Листопада 2020
Успішно!
Фільми визначного режисера Єжи Антчака, уродженця Володимира-Волинського, покажуть в рамках польського фестивалю художніх фільмів «Ночі і дні».
Фільми визначного режисера Єжи Антчака, уродженця Володимира-Волинського, покажуть в рамках польського фестивалю художніх фільмів «Ночі і дні». Дійство триватиме 26-27 серпня у Луцьку та Володимирі-Волинському.
Про режисера Єжи Антчака:
Єжи Антчак народився 25 грудня 1929 року у Володимирі-Волинському й прожив там 7 років. Цей період згадує як один із найпрекрасніших періодів життя. В часи Другої світової війни переїхав з родиною до Польщі. Закінчив Кіношколу імені Леона Шиллера в місті Лодзі, яка є однією із найстаріших кіношкіл в світі та займає 2 місце голлівудських рейтингів серед кіношкіл. Серед випускників кінорежисери Анджей Мунк, Анджей Вайда, Роман Поланськи та інші. Після навчання Єжи Антчак влаштувався на роботу до місцевого театру, спочатку в ролі актора, а через три роки очолив театр «7,15» в Лодзі.
Прославив режисера фільм «Ночі і дні», знятий за повістю Марії Домбровської. Стрічку номінували 1977-го року на премію «Оскар» як кращий фільм іноземною мовою. Проте відзнаку фільм не отримав, але 1976 отримав Срібного ведмедя за кращу жіночу роль на Берлінському кінофестивалі. Роль зіграла акторка і дружина Єжи Антчака – Ядвіга Баранська.
2006 року стрічка «Шопен. Бажання любові» здобула платину на найстарішому фестивалі незалежного кіно та третьому за престижністю фестивалі в Північній Америці – WorldFest Houston Film Festival.
1979 року Єжи Антчак із своєю сім’єю переїхав до США, де проживає і зараз. Нині режисерові 91 рік, він викладає у Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі. Єжи Антчак написав біографічну книгу «Ночі і дні мого життя». В ній згадується про дитинство режисера на Волині. Антчак народився взимку, в сорокаградусний мороз. Згадуючи в книзі цей факт, пише про своє здоров’я та витривалість.
Програма фестивалю:
26 серпня – Володимир-Волинський.
Локація: поруч Культурно-мистецького центру.
16:00 – 17:00 – художні заняття для дітей; створення авторського плакату до фільму «Ночі і дні». Виконує художник Влад Холодний.
17:00 – 18:00 – театралізована екскурсія «Стежками дитинства малого Єжика». Веде екскурсію наукова співробітниця ДІКЗ «Стародавній Володимир» Світлана Федосєєва.
Початок – від Культурно-мистецького центру.
Локація: поруч Культурно-мистецького центру.
18:00 – 18:15 – зустріч у стилізованій під ХІХ-ХХ ст кав’ярні «U Basi». Інсценізація фрагменту з фільму «Ночі і дні».
Локація: зала Культурно-мистецького центру.
18:15 – 19:00 – офіційне відкриття першого дня фестивалю:
– вітальне слово міського голови Володимир-Волинської територіальної громади Ігоря Пальонки та Генерального консула Республіки Польща в Луцьку Славоміра Місяка;
– вітання гостей та учасників дійства від режисера Єжи Антчака (онлайн-включення).
Розмова із Єжи Антчаком про фільми та спогади про Володимир-Волинський. Спілкуються Пьотр Стельмащук та Віталіна Макарик.
– прелекція представника Центру кінокультури «Zorza» (Холм, Польща) Пьотра Стемальщука про фільм «Ночі і дні».
19:00 – 19:15 – інсценізація театру «7,15».
19:15 – 20:15 – показ фільму польською мовою «Ночі і дні» (ч.1)
20:15 – 20:35 – кіновікторина з нагородами
20:35 – 21:35 – показ фільму «Ночі і дні»
21:35 – 22:00 – розмова з Пьотрем Стельмащуком
22:00 – 24:00 - показ фільму «Ночі і дні» (ч. 2).
Режисер театралізованих сцен - Лариса Половньова.
УВАГА! Для бронювання місця на трансфер Луцьк-Володимир-Волинський 26 серпня потрібно заповнити анкету.
27 серпня – Луцьк.
Локація: площа перед ТРЦ «Промінь».
17:00 – 17:40 – «Шопен. Бажання любові» - концерт музики Ф. Шопена. Виконують композиції Тереза Верзун-Ролінгер, Анна Єфіменко, Ольга Козирська. Театралізований супровід від Творчої студії Наталії Журавльової.
Локація: Гармидер ангар-stage (вул. Залізнична, 9).
18:00 – 18:30 – офіційне відкриття другого дня фестивалю:
– вітальне слово Генерального Консула Республіки Польща в Луцьку Славоміра Місяка;
– прелекція представника Центру кінокультури «Zorza» (Холм, Польща) Пьотра Стельмащука про фільми «Шопен. Бажання любові».
18:30 - 20:30 – показ фільму польською мовою «Шопен. Бажання любові».
20:30 - 21:30 – онлайн-інтерв’ю з польським режисером Єжи Антчаком. Розмову веде Пьотр Стельмащук.
21:30 – 23:30 – показ фільму «Графиня Коссель» з прелекцією Пьотра Стельмащука.
Вхід на події фестивалю – вільний.
Організовують дійство Генеральне консульство Республіки Польща в Луцьку, Володимир-Волинська міська територіальна громада, «Дискусійний кіноклуб «Плеограф», Товариство транскордонної інтеграції «Єднає нас Буг». Партнери – кіноклуб AngarCinema та ГО «Мистецьке об’єднання «Стендаль».