У лютому в театрі «Гармидер» –  прем‘єра за твором волинського письменника

01 Лютого 2022

Фото: Марія Марченкова

У кінці лютого луцький незалежний театр «Гармидер» представить глядачам прем`єру спектаклю, в основі якого — останній роман волинського письменника Івана Корсака «За серпанком, загадковим серпанком».

Постановка спектаклю – це один із кроків зі збереження, популяризації та розвитку літературної спадщини письменника та журналіста Івана Корсака, який жив і творив у Луцьку.

Частину реалізації цього плану приурочили, зокрема, до 75-ліття з Дня народження письменника у вересні 2021 року, як-от концерт «Імена твої, Україно» чи вручення премії Івана Корсака, що відбувається на постійній основі. Наразі в роботі – підготовка до друку 10-томника творів автора. А також постановка спектаклю на основі роману «За серпанком, загадковим серпанком». У центрі твору — В'єтнамська війна і пацифістські рухи у Сполучених Штатах, рух хіпі, в компанії яких після повернення із пекла В’єтнаму опиняється американець українського походження Мирослав. Суспільство, збудоване на принципах свободи особистості та недоторканості прав людини виявляється безсилим перед підступністю ворога, обманом, гібридними технологіями.

Ідея поставити спектакль саме за цим романом належить синові Івана Корсака, відомому бізнесмену та меценату Вікторові Корсаку. Саме цей твір батька, який багато писав про знакові або замовчувані постаті української історії і багато працював з документами, за його словами, надзвичайно актуальний сьогодні:

«Гібридну війну, про яку йдеться в романі, Росія апробувала ще в 60-х під час війни у В‘єтнамі. Усі ці рухи дуже нагадують ситуацію на Донбасі. Цей твір, заснований на документальних фактах, листах, містить відчутні та впізнавані з сьогоденням паралелі. З іншого боку, цей твір – свіжий, там багато молодіжної тематики.

А ще «За серпанком, загадковим серпанком» — один з останніх творів Івана Корсака. Він нікому про нього не розповідав. І про цей текст ми дізналися після його смерті, знайшли в нього на комп‘ютері. Цьому твору притаманна особлива динаміка і ритм через поєднання документалістики та високого художнього стилю.

В межах підтримки літературної спадщини Івана Корсака, ми звернулися до професійного колективу театру «Гармидер», аби донести цей твір, цю тему до людей через сценічне мистецтво».

Відомо, що постановкою спектаклю займається київський режисер Богдан Бондар, і що у спектаклі гратимуть, крім акторів «Гармидера» Павла Порицького, Сергія Книшука, Сергія Панаса, Вадима Хаїнського, Тараса Кравчука та Юлії Яцун, також актор обласного театру ляльок Олег Даниленко та київська акторка Анастасія Сегеда, яка була задіяна в проєкті театру «Гармидер» з нагоди 30-річчя Незалежності України та реалізованого за підтримки Українського Культурного Фонду. Йдеться про виставу-оповідь «100 синонімів до слова ГОВОРИТИ».

Режисерка «Гармидера» Руслана Порицька так відгукується про співпрацю акторів театру з іншими постановниками: «Я тішуся кожній нагоді для колективу попрацювати з іншим режисером. Така відкритість цікава усім: мені, акторам, глядачам і Луцьку загалом. У випадку з Богданом Бондарем – це історія водночас про спільне відчуття театру й новий досвід у підходах до творення. Я переконана, що вийде колосальна робота і сподіваюся, що попереду нас чекають нові спільні проєкти».

Прем’єрні покази вистави луцького театру відбудуться у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків та у просторі «Гармидер ангар-stage».










2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter