МСУМК запрошує на лекцію «Ленд-арт. Мистецтво Землі»

28 Лютого 2019

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків запрошує на лекцію «Ленд-арт. Мистецтво Землі».

Вона відбудеться 2 березня о 17:00 год.

Лектор: Олександр Сушинський

Завжди існував розподіл на Природу і Культуру. На людину і весь інший об’єктний світ. Радикальне переосмислення ролі людини у світі: чи можемо ми помислити Світ-без-нас? Деякі роботи ленд-арту претендують на величну демонстрацію відповіді на це непросте питання. Ленд-арт з’являється близько 68-го року – як радикальний жест інституціональної критики – вихід за межі галерейного білого кубу, музейної стерильності, а також ознака еко-соціального руху 60-70-х.

Вплив італійського «арте повера», японської філософії, яка тоді була модна в Нью-Йорку, особливо - Д.Т.Судзукі і не тільки. Р.Смітсон (сяюче поле), В. де Марія (керовані блискавки), М.Хейзер, Д.Таррел (вулкан Роден), Ритми життя Е.Роджерса – одна з найвеличніших за задумкою ленд-арт робіт – ланцюг з геогліфів, ростягнутих по всьому світу в 12 екзотичніших місцях планети. А.Сонфист, К.Андре, Д.Оппенгейм, Р.Лонг, Н.Холт, Ч.Росс. Я.Діббетс та інші.

Поговоримо також про об’єкт орієнтовані онтології Г.Хармана, К.Мейясу, Б.Латура, Ю.Такера, Дж.Беннет та б.Вудворда, які пропонують відмовитись від ієрархії на чолі з людиною на кроисть горизонтального сприйняття світу, де люди, цілком можливо, займають позицію на рівні з камнями, деревами, горами і нейро-мережами. Що це може дати в перспективі і як з цим бути, поговоримо на наступній лекції нашого циклу.

Квиток на одну лекцію - 75 грн
Блок із чотирьох лекцій - 200 грн

Телефон для довідок: 066 142 51 18

Реєстрація за посиланням.

1

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter