Успішно!

біхелсі

Лучанам розкажуть про радянський і американский концепт-арт

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків запрошує на лекцію «Концептуалізм, 60-70-ті. Дискваліфікація мистецтва», яка розпочнеться 23 лютого о 17:00.

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків запрошує на лекцію «Концептуалізм, 60-70-ті. Дискваліфікація мистецтва», яка розпочнеться 23 лютого о 17:00.

«Питання, яке ставить концепт-арт – не що є прекрасне, а що є мистецтво в принципі. Смерть мистецтва від Мане, коли неможливо малювати як раніше, смерть в чорному квадраті Малевича – неможливо малювати зади товстих Венер, далі Дюшан, потім ще одна смерть в порожніх стінах галереї – Ів Кляйн і невидимих картинах Р. Баррі.

Поговоримо про американську школу концептуалізму: Д. Балдессарі, Дж.Кошута, С. Левітта та радянський концептуалізм: І. Кабакова, А. Монастирського, Д. А. Прігова, Ю. Альберта та інших представників, а також про програмні тексти «Мистецтво після філософії» і «Параграфи концептуального мистецтва».

Що відбувається з поверненням до ідеї Платона, копії, що є суттю мистецтва за Кошутом і Левіттом? Чому досить щось назвати мистецтвом, щоб воно вважалося таким? Питання Л.Вайнера: «Чому досить записати ідеї проекту в блокноті і не матеріалізовувати?» Питання про дематеріалізацію мистецтва – центральне в XX столітті й зараз – мається на увазі нон-спектакулярне мистецтво, естетика відносин та ін. А. Монастирскій з товаришами могли просто зателефонувати один одному і розповісти про ідею проекту, і це було достатньою підставою, щоб проект здійснився.

Концепт-артисти претендували на підрив ринкової системи циркуляції мистецтва. Чи здійснилось пророцтво Гегеля про дискваліфікацію мистецтва і залежність останнього від філософії та науки? Але чи вийшло?», – про такі тези виступу розповіли організатори.

Квиток на одну лекцію – 75 грн., на блок з чотирьох лекцій – 200 грн.

Реєстрація за номером: 066 142 51 18 і за посиланням.

Наступна лекція: «Ленд-арт і site specific. Ізоляція сяючого поля».


 

Додати новий коментар