Ветерани протестували «Пузату хату» у Луцьку. ВІДЕО
У Луцьку ресторан «Пузата хата», що на 5-му поверсі ЦУМу, відвідали ветерани війни, які внаслідок отриманих травм пересуваються на кріслах колісних.
09 Липня 2024
Успішно!
На лекції не було вільного місця – подія зібрала професійних істориків, краєзнавців, гідів, представників туристичних агенції, вчителів історії, студентів і звичайних лучан, які просто люблять своє місто та його історію.
Фото: Олег ЧЕРНЕНКО
У вівторок, 22 січня, в Центрі туристичної інформації та послуг, що по вулиці Сенаторки Левчанівської відбулась лекція «Князь Вітовт Великий та його жінки», яку прочитала заступниця декана факультету історії, політології та національної безпеки з інноваційно-грантової міжнародної співпраці СНУ імені Лесі Українки, старша викладачка кафедри документознавства і музейної справи Тетяна Яцечко-Блаженко.
Захід відбувся в рамках просвітницького проекту «1429: З'їзд європейських монархів у Луцьку». Його ініціаторами є управління туризму і промоції міста, КП «Центр туристичної інформації та послуг», Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, адміністрація державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку та місцеві краєзнавці та історики.
На лекції не було вільного місця – подія зібрала професійних істориків, краєзнавців, гідів, представників туристичних агенції, вчителів історії, студентів і звичайних лучан, які просто люблять своє місто та його історію.
Гості заходу почули різні версії трактування біографії Вітовта та його трьох жінок Марії, Ганни та Уляни, історію знайомства батьків Кейстута та Бірути, і також дізнались про доньку Вітовта Софію.
В центрі розповіді був князь Вітовт та перипетії, любовні історії та інтриги, які супроводжували його протягом 80 років життя.
Про князя сучасники писали: «Небайдужий до жіночої краси, швидко захоплювався, спалахував, закохувався, і готовий був заради чергової пасії навіть кинути на кілька днів своє військо під час походу».
Під час обговорення лекції разом зі слухачами, в одній із відповідей на питання, яка ж із трьох жінок князя зіграла в його житті найбільшу роль, лекторка відповіла цитатою про другу дружину Ганну: «Дружина має на нього великий вплив. Яка ж це жінка! Рідкість – і велика рідкість – серед дочок Єви». Адже саме Ганні Святославівні Вітовт був відданий більшість свого життя. І коли княжна померла, Вітовт так сумував за нею, що шукав її копію, і побачив її в рідній племінниці Ганни Уляні, яка стала його третьою дружиною.
В лучан, які не змогли відвідати захід буде можливість почути про історію Вітовта та його жінок під час екскурсій Старим містом, які обов’язково будуть присвячені біографії князя.
Наступний захід від лекторки запланований на 27 лютого,і буде присвячений моді часів Луцького з’їзду європейських монархів. Слідкуйте за анонсами!
Класний захід, вже чекаю наступний.
24 Січня 2019, 03:11
А мусара там яким боком?
24 Січня 2019, 13:53
Чому ведуча не в стрінгах?
23 Січня 2019, 21:25