Живіть у сквотах, не бійтесь фріганства і жестикулюйте: travel-поради від луцької мандрівниці

25 Березня 2019

Фото: Яна МИКИТЮК

Кращого, ніж подорожі, людство, мабуть, поки нічого не придумало. До того ж, будь-яка мандрівка в далекі або близькі країни дарує безліч знань, спогадів, почуттів та емоцій.

Своїми знаннями та враженнями від мандрівок Норвегією, Швейцарією, Польщею, Італією, Австрією та іншими країнами в молодіжному центрі YouthСфера під час зустрічі «Курси молодого мандрівника, або Подорожувати може кожен» ділилась мандрівниця Анна Чирук.

Дівчина розповідала про чотири причини, через які люди бояться подорожувати, а саме – мова, гроші, житло та їжа.

Наводимо про це кілька цитат прямою мовою із зустрічі:

«Вам буде комфортно ночувати та ви зможете познайомитись з цікавими людьми, якщо перед своєю поїздкою знайдете житло на CouchSurfing або ж знайдете місцевий сквот. Сквоти – це взагалі знахідка для бюджетних подорожей». (Сквот – покинуте приміщення або будинок, заселене, зазвичай, без згоди власника, - ред.).

***

«Ви завжди можете заночувати у палатці. Ми розставляли палатку на пляжі, на парковці, біля автобану. Одного разу думали, що поставили палатку на галявині. Зранку в нашу палатку постукали, і виявилось, що ми на приватній території, але власники мило запропонували нам кави».

***

«Беріть з дому якнайбільше їжі, різних круп. Також ви можете харчуватись в соціальних центрах. Були випадки, коли люди купляли нам їжу. Ми відмовлялись, але вони казали, що їм це нічого не вартує і вони хочуть нас пригостити. Тому добрі люди вас на кормлять».

***

«Можна спробувати фріганство (магазини списують їжу, яка ще три дні придатна до споживання, і викидають її у спеціальні смітники). Ми знаходили там запаковані салати. Найпопулярніші магазини, де можна дешево скупитись, це Нето та Альді»

***

«Щодо мови, то не бійтесь за свою англійську – просто говоріть, жестикулюйте, пишіть в перекладачі і вас зрозуміють. Ми так намагались спілкуватись з хлопцем з Туреччини, який взагалі не знав англійську, і чоловіком, який знав лише німецьку, а ми не знали. Якщо щось не зрозуміло – не бійтесь питати та перепитувати».


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter