Запитай у косметолога: Ольга Петрук про філери та б'ютифікацію

20 Грудня 2018

«Таблоїд Волині» продовжує серію публікацій, в яких досвідчені косметологи розповідають про те, як зберегти красу та молодість.

Мрієте про пухкі губки та округлі вилиці? Хочете мати рівний носик, симетричне підборіддя і красиві ручки? Філери вам у поміч! Що це таке, і якого результату можна досягнути за допомогою філерів, розповідає лікарка-хірургиня, косметологиня Ольга Петрук.

– У яких випадках застосовують філери?

– Філери застосовують з метою б'ютифікації: для збільшення губ і вилиць, безопераційної корекції форми носа (усунення горбинки), корекції асиметрії або форми підборіддя, зміни пропорцій обличчя. Також філери застосовують для усунення вікових змін: корекції губ, носогубних та кисетних зморшок, так званих штрих-код-зморшок над губами тощо.

Іноді люди неправильно сприймають контурну пластику, плутаючи корекцію і карикатуризм. Контурна пластика не покликана «роздувати» губи! Головна мета – зберегти природність, гармонізувати риси обличчя, зробити його молодшим. Якісно зроблена контурна пластика не кидається в очі!

– Які філери ви використовуєте і якого результату ними можна досягнути?

– Я працюю з філерами двох видів: на основі гіалуронової кислоти та на основі гідроксиапатиту кальція Radiesse.

Я працюю тільки з оригінальними сертифікованими препаратами. Іноді косметологи використовують аналоги – генерики, процес синтезу яких здешевлений, а отже – ціна нижча. У генериків нижчий ступінь очищення. Зрозуміло, що менш очищена речовина (а саме домішки, які у ній містяться) може викликати реакцію. Тому вважаю використання генериків недоцільним, а працюю винятково з оригінальним препаратом.

Філер на основі гідроксиапатиту кальція Radiesse дозволяє створити і об’єм, і ліфтинг, залежно від мети. Це єдиний філер, який стимулює утворення власного колагену. За рахунок цього відбувається ліфтинг, покращується якість шкіри. Цим препаратом я часто омолоджую кисті рук при скелетизації, для приховування венозності, виражених сухожиль.

– У яких випадках застосовується гіалуронова кислота?

– Гіалуронова кислота прозора, добре інтегрується у тканини, притягує воду, тому її застосовують для збільшення об’єму губ і вилиць. Натомість препарат Radiesse не підходить для губ, носослізної борозни, але ним можна збільшувати вилиці, у такому разі обличчя має більш природний інтелігентний вигляд. Словом, є певні нюанси застосування цих препаратів, які ми обговорюємо під час консультації із пацієнтом.

– Як відбувається процедура, і як швидко можна помітити ефект?

– Після консультації можна одразу вводити філери у необхідну ділянку. Препарат вводиться одноразово, але за потреби може проводитися докорекція.

Препарат вводиться безпечним інструментом – канюлею, яка має тупий кінець, і за рахунок цього менше травмує судини і нерви, м’яко розсовуючи тканини. Процедура відбувається зі знеболенням.

Ефект після процедури помітний одразу. Навіть можливий гіперефект, тому що іноді організм реагує набряком. Він спадає за два-три дні, а за тиждень можна насолоджуватися остаточним ефектом.

– Скільки часу тримається ефект?

– Тривалість ефекту залежить від філера, а вони є різні. Ефект від введення препарату Radiesse може триматися до 2,5 років, адже препарат стимулює вироблення власного колагену і подовжує ефект.

Ефект від введення гіалуронової кислоти триває від 2 місяців до року. Якщо процедуру робити не одноразово, а регулярно, ефект буде помітніший.

Треба зауважити, що ефект від введення філера у різних людей може тривати по-різному, усе залежить від препарату та індивідуальних особливостей організму. Якщо у людини пришвидшений метаболізм і виробляється у великій кількості фермент гіалуронідаза (а він виробляється у всіх і руйнує гіалуронову кислоту), ефект від введення філерів буде менш тривалим, адже вони швидше виводитимуться організмом.

– Що відбувається, коли філер перестає діяти?

– Іноді люди думають, що після завершення дії філера, шкіра буде перерозтягнена і виглядатиме «здутою». Такого не буде! Шкіра дуже еластична і повертає форму, а тому жінка у жодному разі не виглядатиме гірше, ніж до введення філерів. Єдине, що важливо, – це вводити якісний високоочищений сертифікований препарат, який пройшов необхідні дослідження.


0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter