Запитай у косметолога: чи можна схуднути за допомогою уколів

18 Червня 2019

Ін’єкції ліполітиків обіцяють схуднення без дієти і фітнесу. Щоб попрощатися з надмірною вагою і зайвими сантиметрами, достатньо зробити укол. Чи так це насправді, наскільки ефективні і безпечні ліполітики, читачам «Таблоїду Волині» розповіла лікарка-хірургиня, косметологиня МЦ «Боголюби» Ольга Петрук.

Що таке ліполітики, і які вони бувають?

Ліполітики – це препарати, які вводяться ін’єкційно і розчинять жирову тканину. Вони підходять більше для локального застосування, для корекції невеликих недоліків. Якщо у людини багато зайвого жиру, ліполітики не допоможуть.

Загалом ліполітики можна поділити на дві групи: прямі і непрямі. Прямі ліполітики – активні. Вони розчиняють жирові клітини і їхні мембрани. Непрямі ліполітики – більш лайтові, вони спрямовані на покращення лімфодренажу, також «спалюють» жир, але не пошкоджують мембран жирових клітин. Їх застосовують не так для схуднення, як для загального покращення вигляду шкіри.

Чи можна скорегувати фігуру за допомогою ін’єкцій ліполітиків?

Ліполітики – це не чарівний укол, який позбавить жирових відкладень, і не метод боротьби із зайвою вагою. Але це спосіб «розчинити» локальні скупчення жиру.

У цьому ключі можна говорити про корекцію так званих жирових пасток. Вони є на тілі кожної людини. Це невеликі ділянки, де особливо інтенсивно накопичується жирова тканина. Це можуть бути локалізації на животі, стегнах, колінах, руках тощо. Такі жирові пастки роблять тіло непропорційним і псують силует.

Жирові пастки є навіть у струнких людей! Їхня наявність і місця розташування зумовлені генетикою, особливістю організму, способом життя тощо. За певних умов у цих місцях починає накопичуватися жир.

Із жировими пастками досить складно боротися навіть за допомогою фізичних навантажень. Не надто ефективні і дієти. Зазвичай людина загалом худне, однак у місцях жирових пасток об’єми зменшуються несуттєво. У такому разу вдаються до інших методів корекції фігури, серед яких – ін’єкції ліполітиків і ліпосакція (хірургічне видалення жиру).

Найефективніший метод боротьби із жировими відкладеннями – це ліпосакція. Звісно, навіть після ліпосакції не можна відмовлятися від спорту і здорового харчування, інакше результат буде нетривалим, і всі зайві сантиметри знову повернуться.

Щодо ін’єкцій ліполітиків, цей метод є дещо менш ефективним. Щоб результат був помітним, його варто поєднувати з іншими методами корекції фігури.

Нині можна побачити рекламу, яка пропонує зменшити щоки за допомогою ліполітиків. Наскільки ефективна ця процедура?

Йдеться, вочевидь, про грудки Біша – скупчення жирової тканини на щоках. Ці грудочки формуються у дуже ранньому дитинстві і забезпечують від’ємний тиск у ротовій порожнині, який дає можливість немовляті смоктати молоко з грудей. З віком ці грудочки зникають. Тому доросла людина, як би вона не намагалася, не зможе висмоктати грудне молоко.

У декого грудки Біша зберігаються і в дорослому віці. Подекуди їх пропонують позбутися за допомогою ін’єкцій ліполітиків. Але! Застосовувати ліполітики на обличчі заборонено!

Грудки Біша розміщені у районі щік, їхні відростки доходять до виличної ділянки черепа й очної ямки, а череп, у свою чергу, поєднаний із головним мозком. Якщо ввести ліполітики у грудки Біша, то вони швидко поширяються по жировій тканині, можуть утворити некроз і проникнути аж до мозку. Тоді наслідки будуть плачевними.

У яких зонах найдоцільніше застосовувати ліполітики?

Ліполітиками можна коригувати зону так званого другого підборіддя. У цій ділянці для зменшення жирових відкладень можна проводити як ін’єкції ліполітиків, так і ліпосакцію (при чому робити це можна без наркозу).

Але позбутися жиру – це тільки часткове вирішення проблеми. Аби досягнути максимального ефекту, потрібно підтягнути розтягнену у цій ділянці шкіру. Це можна зробити, наприклад, за допомогою підтяжки нитками APTOS, які імплантуються під шкіру і створюють ліфтинг-ефект. Це є альтернативою хірургічній підтяжці. Процедура дає можливість підтягнути й омолодити обличчя в цілому. Самі нитки покращують якість шкіри, стимулюючи вироблення колагену.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАПИТАЙ У КОСМЕТОЛОГА: УСЯ ПРАВДА ПРО БЕЗОПЕРАЦІЙНУ ПІДТЯЖКУ ЛИЦЯ

Медичний центр «Боголюби»: Луцький р-н, с. Тарасове, вул. Лісова, 1б.
Телефони: (0332) 20 07 02, (099) 44 55 404, (067) 851 79 38.
Е-mail: [email protected]
Сайт медичного центру: www.bogolybu.com.ua


1

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter