З глини та вати: дивовижні ляльки від волинської майстрині. ФОТО, ВІДЕО

10 Червня 2020

Вже чотири роки володимирчанка Ірина Ломакіна створює іграшки з вати та глини. Про своє захоплення майстриня розповіла виданню «Буг».

Любов до таких ляльок почалася ще з дитинства. Вона побачила на різдвяній ялинці в бабусі іграшку із вати.

Майстриня зізналась, що в дитинстві хотіла навчатися в художній школі, але не склалося. Проте творчий потенціал не згас, і вона почала створювати іграшки та ляльки у декретній відпустці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФАНТАСТИЧНІ МАСКИ ВОЛИНСЬКОЇ МАЙСТРИНІ ОЦІНИЛИ В АМЕРИЦІ. ФОТО


Захопилася портретною лялькою і відкрила для себе ціле мистецтво.

Деякі з ляльок Ірини потрапили навіть в Ізраїль. Є витвори майстрині у Львові, а одне замовлення надійшло із музею в Червонограді.

«Я самоучка. Відроджую мистецтво виготовлення ляльок. Зазвичай, беру обличчя з фото чи портрету. Це можуть бути як відомі постаті, так і літературні персонажі. Мене вразила історія Януша Корчака, надихнув Малкович, Астрід Ліндгрен, Ольга Токарчук, яка здобула Нобелівську премію у 2018-му. Також є лялька і Алана Мілна разом зі своїм найвідомішим казковим ведмежатком», – каже майстриня.


Спеціально для читачів БУГу майстриня з Володимира-Волинського розповіла про процес створення своїх ляльок та показала, що для цього потрібно.

Жінка займається улюбленою справою кожного дня. Прокидається рано і розпочинає творити.

«Чоловік з дітьми раді та підтримують мене в моїх починаннях. Під час роботи я можу включити медитативну музику чи ту, яка на мій погляд, характеризує той період, із якого моя портретна лялька, і все йде якось само собою», – ділиться Ірина.0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter