Як створити власний ювелірний ритуал: прикраси, що супроводжують вас у важливих моментах
Як золота каблучка може зберегти ваші спогади? Перетворіть ювелірні вироби на символи пам’яті та емоцій. Ритуали вдягання ювелірних прикрас.
21 Листопада 2024
Успішно!
Що стосується України, відомо одне: поки не запрацює легалізований ринок віртуальних активів, на суттєві зміни очікувати не варто
На початку року комісія з цінних паперів США схвалила запуск спотових ETF – біржових фондів, які інвестують безпосередньо в біткоїн. Звісно, через це може змінитися ціна біткоїна, проте це не єдина зміна, на яку варто очікувати найближчим часом. Варто детальніше розібратися з прогнозами.
Боротьба з Комісією тривала понад 10 років. Перш за все, запуск ETF дозволить криптовалютам більш щільно інтегруватися в фінансову світову систему. Фахівці фінансового ринку прогнозують, що завдяки впровадженню об’єми торгівлі виростуть щонайменше на 30-40% у наступні два роки.
Щобільше, рішення Комісії може призвести до того, що статус криптовалют у сучасному світі фінансів додатково зросте. В довготривалій перспективі це може призвести до суттєвого зниження волатильності крипти: швидкі та суттєві зміни вартості залишаться в минулому.
Проте в короткостроковій перспективі все ж можливі різкі зміни курсу. Це пов’язано з адаптацією фінансового ринку до нових реалій та збільшенням цікавості широкої аудиторії інвесторів.
Що стосується України, відомо одне: поки не запрацює легалізований ринок віртуальних активів, на суттєві зміни очікувати не варто. Щодо інших країн, запуск спотових ETF в США стане сигналом для пошуку та впровадження аналогічних рішень на своїх ринках. Прогнозується, що це призведе до значного притоку інвестицій.
Можна побудувати деякий прогноз для США на досвіді інших країн, де вже відбувся запуск біткоїн-ETF. Зокрема це:
Канада;
Ірландія;
Велика Британія;
країни Близького Сходу.
В цих країнах відбулося збільшення торгових об’ємів на 20-25%, що можна очікувати й у США.
Точних прогнозів щодо майбутнього курсу цифрового золота не зможе дати ніхто. Адже схвалення Комісії співпало з халвінгом біткоїна. Деякі експерти фінансового ринку стверджують, що можна очікувати на вартість у 150 тис. доларів за одну монету вже до кінця поточного року.
Проте є і менш оптимістичні думки щодо майбутнього курсу. Наприклад, деякі представники ринку припускаються думки, що рішення комісії може вбити біткоїн. Така думка пов’язана з тим, що існування цифрового золота напряму залежить від постійного обігу. Відкриття біткоїн-ETF може призвести до того, що монета стане не фінансовим активом, а засобом зберігання коштів та осяде в кишенях великих гравців.
Проте дуже малоймовірно, що найбільші компанії чи уряди країн зможуть встановити монополію на біткоїн, викупивши їх максимальну кількість. Навряд чи взагалі можливо встановити повну монополію на цифрове золото навіть із фінансовими можливостями найбільших фондів.
Як тільки зросте довіра до біткоїна, інші продукти блокчейна також зацікавлять користувачів. Вони стануть більш доступними завдяки надійності ринку криптовалют.
Таким чином рішення Комісії стало визначним кроком до зміцнення позицій цифрових активів у світі. Адже фінансова система США чинить надзвичайний вплив на глобальні економічні процеси.