Успішно!

Вплив краху великих криптовалютних платформ на довіру до ринку

Вплив краху великих криптовалютних платформ на довіру до ринку

Крах — тимчасове явище, тому не варто піддаватися панічним настроям і продавати свої цифрові активи.

Ринок криптовалют завжди насичений подіями. Причому вони не лише приємні: крах провідних криптовалютних бірж призвів до того, що курс біткоїна та інших монет знижувався дуже суттєво. Один із таких випадків стався наприкінці 2022 року, коли відома криптобіржа FTX зазнала краху.

Вплив на сектори

Крах відомої біржі призвів до секторального впливу. Це проявилося у вигляді:

  • зниження курсу основної криптовалюти (біткоїна) на 50 % за дуже короткий проміжок часу;
  • суттєвого зменшення вартості інших альткоїнів — деякі з доволі відомих криптовалют втратили в ціні понад 70 %;
  • зниження попиту на обладнання для майнінгу та підтримки технології блокчейн — акції відомих виробників обладнання (NVIDIA та AMD) суттєво втратили у вартості.

Негативний вплив відчули й інші відомі криптовалютні біржі. Так, об’єми торгів на Binance та багатьох інших майданчиках помітно зменшилися. Таким чином, достатньо одній відомій криптовалютній біржі зазнати краху — й це негативно позначиться на всій індустрії.

Як крах криптовалютних бірж впливає на інвесторів

Такі негативні зміни на криптовалютному ринку не могли не позначитися на реакції інвесторів. Передусім значна кількість власників цифрових накопичень намагається позбутися їх. Звісно, масовий продаж крипти багатьма учасниками ринку призводить до суттєвого зниження курсу.

Втрата довіри — ще один негативний наслідок. Якщо раніше інвестори в крипту ставилися до неї як до вигідного вкладення на кшталт золота, то крах біржі змусив їх сумніватися в такій стабільності та стійкості.

Несприйняття ризиків — ще одна закономірність, яка стала наслідком краху криптовалютних бірж. Інвестори шукають більш надійні активи, а не крипту. Наприклад, до таких варіантів належать державні облігації або дорогоцінні метали, зокрема золото.

Чому став можливим крах провідних криптовалютних бірж

Низка факторів призвела до того, що такий негативний процес взагалі став можливим. Передусім це невизначеність регулювання: чіткі норми та вказівки з боку урядів країн здатні призвести до таких негативних наслідків.

Проблеми безпеки також можуть спровокувати крах ринку. Відомі випадки, коли хакерські атаки та фішингові дії ставали причиною втрати мільйонів доларів. Волатильність криптовалют також сприяє коливанню вартості.

Стратегії відновлення ринку криптовалют після краху

Сукупність порад може бути виходом зі складної ситуації. Насамперед потрібні чіткі правила та рекомендації зі сторони урядів. Низку кроків у цьому напрямку вже зроблено. Самі інвестори мають орієнтуватися на довготривалу перспективу, а не короткочасні коливання. Це допоможе пережити кризовий період, який зазвичай триває недовго.

Крім того, щоб знизити ризики, необхідно диверсифікувати портфель, а не тримати накопичення в одній цифровій валюті. Тобто попри деякі тимчасові проблеми, які виникли після краху відомих бірж, вихід із ситуації є. Ринок потроху оговтується від таких негативних подій, а самі криптовалюти повертаються до зростання курсу. Крах — тимчасове явище, тому не варто піддаватися панічним настроям і продавати свої цифрові активи.

 

Додати новий коментар