Володар «Греммі» та «джазова» Леся Українка: що відбуватиметься на музичному фестивалі у Луцьку

11 Грудня 2019

Зірки світового джазу, музичні імпровізації та феєрічне мистецьке дійство – 14-15 грудня у Луцьку відбудеться ХІХ Міжнародний фестиваль Jazz Bez. Про цікавинки цьогорічного фесту розповіли організатори події під час пресконференції.

Співвласник луцького джаз-клубу «Цитра» та один з головних організаторів події Віктор Грисюк зазначає, що Jazz Bez – один з наймасштабніших фестивалів світу, адже він відбувається одночасно в двох країнах і охоплює 14 міст.

Говорячи про особливості цьогорічного фесту, Віктор Грисюк також пояснив, чому у 2019 році він отримав назву Jazz Bez With Marek. Річ у тім, що подію, яка незабаром відбудеться у Луцьку, присвятили Маркіяну Іващишину – засновнику фестивалю, який помер цього року.

«Організатори фесту зі всіх міст вирішили, що ми не можемо забувати Маркіяна, який 19 років робив цей фестиваль, – каже організатор. – Він зробив колосальну роботу і по організації цьогорічного фестивалю, який вперше проходитиме без Маркіяна Іващишина. Але він залишається з нами», – додає Віктор Грисюк.

Фестиваль Jazz Bez With Marek розпочався 6 грудня у Польщі та Україні. Луцьк стане містом, де відбудеться завершальна частина масштабної події.

Одними з головних учасників цьогорічного Jazz Bez стануть володар десяти премій «Греммі» та Yes! Trio – колаборація трьох музикантів, з якими сьогодні в першу чергу асоціюється джазова музика в США.

З особливим захопленням Віктор Грисюк розповів і про проект «Forest Song/Лісова пісня» – імпровізаційну сюїту, засновану на однойменній драмі-феєрії Лесі Українки.

Організатори зазначають, ціни на квитки намагалися зробити максимально доступними, адже Jazz Bez – некомерційний проект.

Заступник директора департаменту культури Андрій Ломага наголосив на важливості розвитку джазової культури у нашому місті, адже у Луцьку вже багато років виступають світові зірки цього жанру, та додав, що фестиваль підвищує статус міста в Україні та за кордоном. Також посадовець повідомив, що проведення подібних заходів передбачене і надалі.

«Джаз – це абсолютно різна музика за настроєм, виконанням та рівнем майстерності. Але водночас ця музика об’єднує, допомагає розширити власні горизонти, відкрити для себе щось нове. Хороша музика може змінити життя людини, або ж надихнути її на якийсь гарний вчинок», – зазначив Сергій Ткачук, який цьогоріч буде ведучим заходу протягом двох фестивальних днів.

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter