Волинський адвокат розповів про «коронавірусних шахраїв»

25 Березня 2020

Волинський адвокат Василь Нагорний поділився у фейсбуці дописом про шахраїв, які активізуються під час карантину.

За його словами, вже є перший випадок, коли шахраї представлялися працівниками мерії. Особливо вразливі самотні літні люди, тому якщо є можливість допомогти та попередити їх, варто це зробити.

«Друзі, хочу застерегти вас та ваших рідних (особливо старше покоління) від «коронавірусних» шахраїв, які зараз активізуються і будуть грати на вашому страху та паніці. Не поспішайте відчиняти двері людям, які представляються сан, -екоінспекторами, лікарями, представниками соцслужб, міської влади, муніципальної варти, благодійних фондів, мчс-никами, поліцейськими і т.д.

Варіанти обманути чи пограбувати вас найрізноманітніші: можуть, наприклад, продавати липові експрес-тести на виявлення коронавірусу, або сказати, що будуть дезинфікувати квартиру, бо сусід підчепив вірус, або принесли грошову чи продуктову допомогу від міськради чи благодійного фонду, або підпис потрібно поставити про те, що ви попереджені про карантин і т.д і т.п. Повірте, політ фантазії у шахраїв в часи паніки народу безмежний. А наявність маски, яка буде приховувати їхнє обличчя не тільки не насторожить вас, а навпаки, заспокоїть(головне ж не заразитися:). А для злочинців в масках і рукавичках – це чудова можливість уникнути ідентифікації, навіть, якщо десь встановлені відеокамери.

Тому, двері, відчиняти не можна нікому, до того часу, поки ви не переконаєтеся, що перед вами дійсно представники певних установ, а не шахраї чи грабіжники. Посвідчення, поліцейська форма, білий халат – теж не є гарантією того, що до вас завітали саме представники цих установ. Тому, єдиний правильний варіант ваших дій – це зателефонувати до дільничного або у відповідну установу, і запитати чи вони направляли і з якою метою своїх працівників за вашою адресою. Будьте обережні і здорові!», – йдеться у дописі.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter