Волинянка, яка створила бізнес на повітряних кульках, отримала від держави 242 тисячі 

28 Серпня 2022

Волинська підприємиця виграла державний грант на розвиток свого бізнесу – продаж святкових повітряних кульок.

Ще у липні запрацювала нова послуга - мікрогранти від урядової програми «єРобота», де українці мають можливість отримати гроші на відкриття або розширення власної справи. Так, на Волині перші 17 підприємців отримали позитивні рішення й вже отримали гроші на рахунки, йдеться на сайті Волинського обласного центру зайнятості.

Серед щасливчиків опинилася й Богдана Мельничук. Вона вже шостий рік поспіль займається продажем кульок. Ідея відкрити власний бізнес з’явився в жінки, коли вона була в декреті. На той момент аби мати додаткові гроші, шила святкові гірлянди.

– Одного разу я вирішила привітати подругу з Днем народження, треба було купити кульки. Дізнавшись про ціну кульок з гелієм, я була здивована. Адже вона виявилась досить високою. Тоді я задумалась над тим, аби спробувати продавати кульки дешевше й зробити їх більш доступними.

Тоді лучанці допомогли знайти балон для гелію. Так, пані Богдана розпочала свій бізнес з стартовим капіталом в 500 грн – балоном на 10 літрів й пачкою кульок. Першими її замовниками стали знайомі, друзі й клієнти з ОЛХ, де були оголошення. Такими були перші кроки 6 років тому.

За цей період бізнес Богдани пережив два удари – пандемію коронавірусу 2020-му й повномаштабну війну 2022-го.

Жінка зізнається, що на початку війни, 24 лютого, був ступор й охопила думка, що її бізнес нікому не буде потрібен. Навколо війна й жах, кому тут треба будуть кульки? Але вже за кілька днів на початку березня почали надходити дзвінки із замовленнями.

Тоді люди вибачалися: «Ми все розуміємо війна й святкувати щось недоречно, але в нас виписка з полового будинку й хотілося б хоч якось привітати». Так, тиждень за тижнем люди трохи відходили від першого жаху й замовлень ставало більше й більше. Адже порадувати рідних кульками то найменша підтримка, яку можна подарувати. А особливо яскравих фарб потребували діти.

- Одного разу я почула фразу: «Бізнес треба вміти налаштовувати під нові реалії, бо якщо ти не використаєш можливості складного часу – настане криза, - розповідає жінка.

А далі додає: «Коли я побачила інформацію про можливість отримання мікрогранту, то подумала: «Чому б й не спробувати». В цьому рішенні мене підтримали й рідні. Так, за три з половиною години я написала бізнес план, а моя мама допомогла мені з розрахунками».

– Чесно кажучи, я не сильно вірила перемогу, тому відправила заявку й забула про те. Як одного дня приходить повідомлення, що мене запрошено на співбесіду щодо гранту.

Після розмови з фахівцями Волинського обласного центру зайнятості й отримання позитивного рішення на рівні регіону. Пані Богдана чекала вердикту від Державної служби зайнятості. Й на кінець червня жінка вже отримала ухвалення її бізнес-плану. Так, тепер вона має можливість на суму гранту створити два нових робочих місця, закупити обладнання, меблі, нові різновиди кульок та іншу сировину, зробити в магазині гарне освітлення.

Нещодавно всі учасники першої хвилі отримали гроші на свої рахунки в Ощадбанку та починають плідну роботу щодо реалізації своїх бізнес-ідей.

Першочергово ця програма від держави створена на підтримку бізнесу та створення нових робочих місць. Адже економіка України навіть під час війни має працювати злагоджено, щоб забезпечити надійний тил.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter