«Волинь – це сплячий велетень»: владика Михаїл розповів, яким бачить кіно на Волині

03 Листопада 2021

Нещодавно у Луцьку відбулася знакова подія – Волинська облдержадміністрація, Одеська кіностудія та Волинська кінокомісія підписали меморандум про співпрацю. Захід організували у форматі світського рауту, на якому зібралися представники різних культурних галузей, публічні особи, журналісти та кінолюбителі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КІНО І ЛЮДИ: У ЛУЦЬКУ ВІДБУВСЯ СВІТСЬКИЙ РАУТ. ФОТО

Під час зустрічі «Таблоїд Волині» поспілкувався з митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом. Разом з владикою ми пофантазували, який фільм можна було б зняти на Волині.

«Сьогодні Волинь – це сплячий велетень. Напевно, через скромність. Але її потенціал і значимість для Європи – дуже великі.

Одна з ідей для фільму, яку я собі уявляю, – показати гарну сторінку волинської історії – українське державотворення. Ми знаємо періоди Київської русі та Галицько-Волинського князівства. Це серйозні віхи, фундамент теперішнього становлення України.

По-друге, можна створити стрічку про князя Володимира. Його місце народження – волинське село Будятичі.

По-третє, у кіно можна підняти питання незалежної церкви, яке розглядалося ще в період Галицько-Волинського князівства. Розвиток церкви без розвитку держави дуже ускладнений, одне без одного жити не може. Це два крила людського щастя – духовне і матеріальне. Якщо ми знімемо принаймні два гарних фільми на цю тему, повірте, не тільки Волинь, а й вся Україна вийде на новий етап розвитку», – поділився митрополит.

На питання, чи можна знімати кіно у приміщенні церкви, владика Михаїл відповів: «Будь-який храм може стати майданчиком для зйомок. Якщо це історична пам’ятка або локація, якою цікавляться кінематографісти, то заперечень з боку церкви немає. Звісно, є певні церковні правила, але їх нескладно дотримуватися».

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter