Волинь атакує оленка волохата. ФОТО

02 Квітня 2019

У Луцькому та Рожищенському районах почали виходити з місць зимівлі жуки-шкідники – оленки волохаті.

Про це повідомляється на офіційному сайті Головного управління держпродспоживслужби у Волинській області.

Оленка волохата, або бронзівка волохата – небезпечний шкідник, який виходить ранньою весною, живиться пиляками та маточками перших квітучих рослин (кульбаба, тюльпани, нарциси), а пізніше переходить на квітучі плодові дерева та ягідники (абрикос, персик, слива, вишня, груша, яблуня, суниця).

За лічені години оленки волохаті об'їдають цвіт, тим самим знищують майбутній врожай. В холодну похмуру погоду дорослі комахи не активні, ховаються в ґрунті. Значні пошкодження цей шкідник завдає в посушливі роки. Після цвітіння садів оленка волохата мігрує на поля і живиться квітами злаків, рослинами родини хрестоцвітих та інших культур.

Для зменшення шкідливості на присадибних ділянках можливо проводити струшування жуків з плодових дерев з попереднім обприскуванням холодною водою (жуки стають в’ялими і не злітають), встановлюють пастки – яскраві сині коритця чи миски з холодною водою (жуків приваблює синій колір) з наступним збиранням і знищенням шкідника. До цвітіння саду рекомендується обробити ґрунт під деревами інсектицидами.

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter