Волинський футболіст, який виступав у Росії, відновив кар'єру футболіста
Відомий футболіст з Волині Тарас Михалик, який свого часу грав за московський «Локомотив» відновив футбольну кар'єру.
24 Листопада 2024
Успішно!
У Луцькому та Рожищенському районах почали виходити з місць зимівлі жуки-шкіднивники – оленки волохаті.
У Луцькому та Рожищенському районах почали виходити з місць зимівлі жуки-шкідники – оленки волохаті.
Про це повідомляється на офіційному сайті Головного управління держпродспоживслужби у Волинській області.
Оленка волохата, або бронзівка волохата – небезпечний шкідник, який виходить ранньою весною, живиться пиляками та маточками перших квітучих рослин (кульбаба, тюльпани, нарциси), а пізніше переходить на квітучі плодові дерева та ягідники (абрикос, персик, слива, вишня, груша, яблуня, суниця).
За лічені години оленки волохаті об'їдають цвіт, тим самим знищують майбутній врожай. В холодну похмуру погоду дорослі комахи не активні, ховаються в ґрунті. Значні пошкодження цей шкідник завдає в посушливі роки. Після цвітіння садів оленка волохата мігрує на поля і живиться квітами злаків, рослинами родини хрестоцвітих та інших культур.
Для зменшення шкідливості на присадибних ділянках можливо проводити струшування жуків з плодових дерев з попереднім обприскуванням холодною водою (жуки стають в’ялими і не злітають), встановлюють пастки – яскраві сині коритця чи миски з холодною водою (жуків приваблює синій колір) з наступним збиранням і знищенням шкідника. До цвітіння саду рекомендується обробити ґрунт під деревами інсектицидами.