Вітчим, Харе Крішна та нецензурне листування: у Луцьку батьки не можуть «поділити» дитину. ВІДЕО

10 Лютого 2024

У Луцьку восьмирічна дівчинка опинилася в епіцентрі скандалу, який триває між батьком, матір'ю та вітчимом. Вже довгий час дорослі не можуть між собою домовитися, яким чином розділять її виховання.

Про це йдеться у сюжеті каналу Аверс, – пише ВСН.

Пара розлучилася ще коли дитині було два роки. Зі слів батька, Віталія Оксенчука, спершу все було нормально, він бачився з донькою у визначений час та міг поїхати з донькою на тривалий термін на море або на озеро. Але, як каже чоловік, усе кардинально змінилося, коли жінка знайшла нового обранця. З появою вітчима дочка враз перестала хотіти зустрічатися з рідним батьком.

«Близько двох років ми не проживаємо разом однією сім'єю. За цей час приблизно до 7 років я перебував зі своєю дитиною, займався її вихованням, в нас були чудові прекрасні відносини. Коли Тетяна була на роботі, дитина була зі мною, коли Тетяна була вихідна, дитина зазвичай була з нею. Маючи можливість, маючи час, я підлаштовувався під її графік роботи. В цей час з дитиною відпочивали, гуляли, читали, проводили повноцінний час, два рази їздили на море, Карпати, на озера, чудові були відносини», – каже батько.

Чоловік переконаний, що ситуація змінилася, коли з'явився вітчим.

«Були непорозуміння після того, як в десь в 20-му році вона подала заяву в службу у справах дітей щодо визначення способу участі у вихованні та спілкуванні з дитиною. Це була, я вважаю, мотивація з тим, що вона з'їхалася зі своїм співмешканцем. Я так розумію, що захотіла, так сказати, щоб в дитини з'явився новий тато», – розповідає чоловік.

Ексдружина обвинувачує його у тому, що він психологічно тисне на доньку, мовляв, вона дитину не намовляє, а дівчинка сама прийняла рішення не бачитися з татом. Натомість він приходить до школи і викликає поліцію за те, що йому перешкоджають у праві брати участь у житті доньки. Окрім того, пара не зійшлася у релігійних поглядах. Віталій Оксенчук пройнявся ведичною культурою і відвідує храм кришнаїтів, також чоловік вирішив стати вегетаріанцем.

«Моя задача – забезпечити психологічний спокійний стан дитини, відбувається це вже понад шість років. Зміни відбулися в нас з колишнім чоловіком після того, як Віталій Васильович почав цікавитися ведичною культурою і почав відвідувати «Харе Крішну», – каже матір.

Вітчим розлучений і має в іншому шлюбі дітей. Щоправда, в цьому випадку він теж учасник конфлікту, пов'язаного з дівчинкою, батьком якої є Віталій. Віталій розповідає, що вітчим, зокрема з телефону восьмирічної дитини вів нецензурне листування з ним.

В епіцентрі розбирання між дорослими опинилася дитина, з телефону якої ведеться ось таке листування. Батьки водять дівчинку до психолога, проводять для неї психологічні експертизи. Під час суду жінка спілкуватися з журналістами відмовилася. Колишня дружина Віталія Оксенчука домоглася обмежувального припису до ексчоловіка, тобто кілька місяців батько не буде бачитися з донькою. Він подав апеляцію, але суд підтримав рішення першої інстанції.

Віталій Оксенчук не позбавлений батьківських прав, але опинився у такій ситуації. Начальник Служби у справах дітей Федір Шульган каже, що таких випадків багато. Єдине чим вони можуть допомогти - це консультаціями.

«Найкраще звернутися в центр надання адміністративних послуг, написати відповідну заяву і коли документи приходять до нас, ми тоді запрошуємо обох батьків на спільну розмову і намагаємося домовитися, в який спосіб той з батьків, хто проживає окремо, буде брати участь у вихованні. Іноді доводиться таких зустрічей робити дві-три і більше, тому що емоції дуже часто заважають нашим людям домовлятися так, щоб від цього не було болісно для їхніх дітей», каже Федір Шульган.

«Буду подавати касаційну скаргу на це рішення, бо рішення не було в інтересах моєї дитини. Ну я як батько, це мій обов'язок. Я колись пообіцяв дитині перший раз звозити на море, вона завдяки мені побачила перший раз море. Пообіцяв колись її звозити в гори, також я пообіцяв колись подорож на рожевому кемпері, я мушу виконати цю обіцянку. Те, що робить мати, це неприпустимо, це не є в інтересах дитини. Ну добре, хай мати несвідомо це робить. Ну я вважаю, що всі інстанції, які мали би вирішити цю проблему, свідомо не розв'язують її. Ну тут дискримінація чоловіків...», – стверджує батько.

Віталій Оксенчук є соціально стабільною особою – не вживає алкоголь, не вживає наркотиків. Претензії, які висловлювали на суді до чоловіка, що він нібито схиляє дитину до вегетаріанства, він повністю заперечив. Хоча й визнав що пригощав дочку вегетаріанською піцою. Жодного прикладу щодо можливих виявів агресії з боку ексчоловіка його колишня дружина під час суду не назвала.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter