Успішно!

біхелсі

«Викривили інформацію»: лучани «ведуться» на безглуздий фейк. ФОТО

У луцьких спільнотах «гуляє» фейк – новина про те, що дітям заборонили виходити на вулицю

У луцьких спільнотах «гуляє» фейк – новина про те, що дітям заборонили виходити на вулицю. У цих повідомленнях також йдеться про те, що за перебування на вулиці каратимуть штрафами (у розмірі 1700- 5100 гривень) і навіть позбавленням волі (строком 2-5 років).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ХВОРОБА БУДЕ ПРОГРЕСУВАТИ»: ЛУЧАНИН РОЗПОВІВ, КОЛИ ЗАКІНЧИТЬСЯ ПАНДЕМІЯ КОРОНАВІРУСУ

Спростували інформацію у спільноті «По той бік новин»:

«Новий шалений спам пішов у вайберівських чатиках і групах у фб.

Ні, діти можуть виходити на вулицю, так само як і дорослі. Переслане повідомлення - нісенітниця.

Гляньте, як викривили інформацію і запустили фейк.

Сьогодні Верховна Рада проголосувала законопроєкти щодо боротьби із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 на території України. Дмитро Разумков уже підписав їх. http://bit.ly/2UafyDs

В законопроєктах наразі не йдеться про дітей взагалі.

А йдеться про те, що вводиться адміністративна (штрафи) та кримінальна (позбавлення волі) відповідальність за порушення правил карантину.

Наприклад, якщо людина, яка потенційно інфікована коронавірусом і перебуває у місці обсервації, вирішить самовільно його покинути, то їй доведеться заплатити штраф 17-32 тисячі гривень.

Якщо це зробить посадова особа (ой, згадуємо тут Скалецьку - жарт) - то тоді штраф становить 34-170 тисяч гривень. Це про порушення правил карантину.

А ось ці 1700-5100, які згадують у вайберівській розсилці. Забрали по одному нулику від суми, додали неіснуючих статей невідомо якого закону і «Бережіть себе та дітей». Фейк готовий.

А насправді, штрафом у розмірі 17-51 тисяча гривень (17 000 - 51 000 – заберіть по нулику від кожного числа і отримаєте вашу розсилку) або арештом, обмеженням чи позбавленням волі караються люди, які порушать санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням. Наприклад, якщо ви когось цілеспрямовано вирішите інфікувати – то підпадаєте під дію цієї статті.

Ознайомитися із законопроєктами можна тут http://bit.ly/2U958UE
А із законом «Про захист населення від інфекційних хвороб» тут http://bit.ly/39UhkiG

В одній із версій повідомлень вказується як джерело Патрульна поліція Києва. Так от: ні на сайті Патрульної поліції, ні у соцмережах Нацполіції, ні на сайті МВС (це називається офіційні джерела інформації) – жодних таких повідомлень немає. А от повідомлення щодо відповідальності за поширення неправдивих чуток є. http://bit.ly/3bfdpxp

Дякуємо усім, хто оперативно надіслав це повідомлення нам (за годину понад 50 повідомлень), а також усім, хто одразу почав писати «Де джерело» і «Звідки інформація». Ви просто дієте у двох напрямках одразу! Разом переборемо це нашестя фейків!»



 

Додати новий коментар