Успішно!

«Вагітність – не хвороба!», – медики про міфи і забобони

Медики намагаються зруйнувати стереотипи щодо вагітності, яки склались у головах багатьох волинянок.

Медики намагаються зруйнувати стереотипи щодо вагітності, яки склались у головах багатьох волинянок.

Відповідний допис розмістила на сторінці Ковельського міськрайонного територіального медичного об'єднання у Фейсбуці Юлія Юревич.

Жінка зауважила, що вагітність завжди була овіяна міфами, стереотипами та порадами старших жінок про те, що можна робити, а що – ні.

«Сьогодні розвіємо кілька найпоширеніших міфів:

Вагітність – не хвороба! Це фізіологічний процес. Вагітна жінка може вести звичайний, активний спосіб життя: працювати, гуляти, займатись фізичними вправами. Звичайно, за виключенням важкої фізичної роботи, контакту з хімічними речовинами. І обов'язковими є здоровий сон та раціональне харчування.

«Їсти за двох» – всім дуже подобається цей міф, але він може призвести лише до негативних наслідків: велика вага дитини, що утруднює пологи, а іноді й стає причиною кесарського розтину, ризик розвитку цукрового діабету вагітних, психологічний дискомфорт і незадоволення власним тілом. Сума кілокалорій вагітної жінки більше від невагітної всього на 300 ккал/добу у другому триместрі, й на 500 у третьому.

«Не можна пити каву» – доведено, що в невеликій кількості (до 2 чашок/день) кава не чинить негативної дії ні на маму, ні на плід. А іноді, як при гіпотоніі вагітних, навпаки може покращувати самопочуття.

«Трішки алкоголю не зашкодить» – вчені все ще в пошуках мінімально припустимої дози алкоголю, яка не чинить дії на плід. А от про те, що алкоголь проникає через плаценту і може викликати затримку розвитку, вроджену залежність, розумову відсталість та вади розвитку, доведено давно.

«Коти – табу для вагітних, бо переносять токсоплазмоз» – якщо ви колись перенесли токсоплазмоз і вже маєте імунітет, (наявні в крові Ig G до toxoplasma gondii, що є в більшості дорослих) то вам боятись нічого. Якщо ні, то знайте, що найпоширенішим шляхом передачі токсоплазми є недостатньо термічно оброблене м'ясо, брудні руки, чи немиті овочі й фрукти. Так, коти дійсно є переносниками токсоплазми, але у фекаліях, тому заразитися можна так само, не помивши руки перед їжею.

«Якщо у вас набряки – то треба менше пити» – одна з найбільших помилок вагітних. В організмі й так виникає дефіцит рідини, через те, що вона виходить із кров'яного русла у перефиричні тканини,тому важливо підтримувати нормальний питтєвий режим. В жодному разі не застосовувати сечогінні, вони заборонені під час вагітності.

«Вагітність лікує від усіх захворювань» – вагітність – це додаткове інтенсивне навантаження на організм, що навпаки може загострювати хронічні захворювання. Саме для відновлення організму ми рекомендуємо робити перерву між вагітностями хоча б 2 роки.

«Обвиття пуповиною – найстрашніше, що може бути» –  обвиття пуповиною відноситься до факторів, які ми не можемо 100% діагностувати та прогнозувати. Зустрічається в 15-20% вагітностей. І в більшості випадків не має негативних наслідків.

Ну, а міфи про те, що вагітним не можна підіймати руки догори, пояснення печії ростучим волоссям у дитини, забороною на косметику чи фарбування волосся (навіть при використанні безаміачних фарб) вже давно спростовані в 21-му столітті.

Тому насолоджуйтесь своєю вагітністю – це прекрасний час в очікуванні справжнього чуда».

Юлія Юревич з сім'єю
Юлія Юревич з сім'єю

 

 

Додати новий коментар