У «Луцьктеплі» розповіли, якою буде зима для лучан

24 Червня 2022

Наступного опалювального сезону виробники тепла будуть вимушені споживати меншу кількість газу, ніж торік. Якщо ж споживатимуть більше – доведеться платити значно вищу ціну.

Про це 12 каналу розповів директор ДКП «Луцьктепло» Іван Скорупський.

«Від посадових осіб Міністерства розвитку громад вже було нам доведено на одній із селекторних нарад про те, що договірні об’єми газу будуть скорочені не менше ніж на 10%. Тобто кожен виробник тепла зобов’язаний буде спожити менше. А якщо споживаєш більше – буде більша ціна. Можуть ввести такі обмеження: грубо кажучи, 50 млн кубометрів для «Луцьктепла» за ціною 7,40, а 10 млн – за ціною 35 чи 40 грн. Щомісяця будуть такі ліміти, яких необхідно буде дотримуватися, інакше ніхто не покриє різницю витрат», – пояснив керівник.

Втім, він упевнений, що на температурі у домівках лучан це не відобразиться, адже підприємство щороку здійснює заходи, щоб зменшити свою енергозалежність.

«Модернізуємо об’єкти виробництва теплової енергії, це котельні. На котли встановлюємо сучасні пальникові системи, інше обладнання, що дасть економію і газу, і електроенергії», – запевнив директор.

За його словами, французька компанія замінить мережеві насоси на всіх луцьких котельнях. Очікують, що це дасть зменшення використання електроенергії не менше як на 30%.

«Крім того, завершується встановлення ІТП. Їх має бути встановлено 330. На початок минулого опалювального періоду вже було встановлено 230. В окремих місцях замінюємо мережі, щоб зменшити тепловтрати», – каже Іван Скорупський.

«Це в загальному не має дати зменшення якості послуг. Просто при такій же якості послуг підприємство має спожити менше газу», – додав він.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter