«У кожному хрестику – велика любов»: як волинянки святкують День вишиванки

19 Травня 2022

Текст: Іванна КЛЕХА

Всесвітній день вишиванки щорічно відзначається у третій четвер травня. Цьогоріч свято припадає на 19 травня.

Сьогодні соцмережі заповнили фото у вишиванках. На вулицях також – кожний другий у вишитій сорочці.

Волинські дівчата поділились, що для них значить вишиванка.

Христина Батюк

Скільки себе пам’ятаю – у мене завжди була вишиванка. У школі часто одягала на різні свята, особливо національні, доречно було прийти в ній у храм.

Зараз непростий час. Зараз Україна відстоює свою Незалежність, голосно заявляє про себе, не кориться і не здається. Тому одягнути сьогодні вишиванку – означає ще раз довести, що українська культура – прекрасна й багата. Усі мої сорочки були вишиті мамою. Кожна наступна – краща за попередню, у кожному хрестику – велика любов, яка постійно тільки примножувалась. Ніщо так не бережу з одягу як вишиванку. Вона – моя окраса, мій оберіг, моя справжня цінність.

Наталія Кисляк

Вишиванка – це оберіг., один з атрибутів, який відрізняє нас від інших. Вишиванка – це гарно, стильно. В ній люди зображують красу нашої природи, душу, емоції.

Вишиванка – це спогад про бабусю, яка своїми втомленими руками від праці, творила для мене цю красу. Кожен раз, коли її одягаю, то відчуваю велику любов.

Юлія Шуляр

Для мене вишиванка – це не просто одяг. Це дух, нескореність, міць, неповторність. Кожен хрестик на вишиванці несе якесь значення, а усі разом вони творять історію нашої Батьківщини.

Нині вишита сорочка є символом, який об‘єднує українців за політичними, релігійними поглядами, за мовною ознакою. Саме тому вона є зброєю проти ворога.

Сніжана Мартиньчук

Для мене вишиванка – це не тільки про традиції. Вишиванка – частина національних цінностей і той символ, що об'єднує українців по всьому світу. Для кожного з нас, і для мене особисто, це не просто елемент одягу – це символ сили і краси нашого народу. Це наша душа.

Українці завжди ставились до вишиванок як до святині. Зараз вишиванка також стильний аксесуар – вже сучасна, дуже зручна і практична. Я одягаю вишиванку насправді, мабуть, не так і часто, проте ношу з особливою любов'ю, гордістю та повагою. У родині маємо кілька стародавніх сорочок, які вишивала прабабуся.

Одягаючи їх, серце наповнюється теплом рук моїх предків, відчувається як у візерунках передавали любов і тепло.Наталка Харчук

Зазвичай вишиванка для мене було одягом, який треба одягнути на якесь національне свято. У моїй сім‘ї не сильно пропагувалось патріотичне виховання. А цьогоріч я зрозуміла, що пропагувати українське – це моя місія у моїй родині.

Я завжди мала вишиванку, але одягала її навіть не на усі національні свята. Тепер зрозуміла, щоб одягнути вишиванку не потрібен привід, потрібно просто бути свідомим громадянином України.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter