У волинському місті «оселилися» герої аніме. ФОТО

04 Липня 2021

Поблизу торгового центру «Теплоцентр», що на вулиці Незалежності у Рожищі, на одній зі стін з'явилося понад десяток зображень аніме-героїв. Їх створили небайдужі юні рожищани, які об'єдналися навколо оригінальної ідеї.

Авторка ідеї та координаторка роботи – 19-річна рожищанка Вікторія Шварцкоп. Вона зуміла надихнути та організувати команду на продуктивну роботу, від якої усі отримали задоволення. Для видання «Район.Рожище» дівчина розповіла більше про ініціативу.

Вікторія вже близько чотирьох років захоплюється переглядом аніме, як і багато сучасної молоді. Віка ділиться, що у сучасному світі аніме стало справжньою культурою та навіть типом світогляду.

«Все почалося з цікавості, а потім переросло в пошуки цікавих тайтлів (тайтл – окремий твір японської анімації – авт.). Аніме – це культура та тип світогляду. Воно допомагає отримати естетичне задоволення, оскільки картинка мегаприваблива і яскрава, також знайти відповіді на багато-багато запитань», – розказує Вікторія Шварцкоп.

Аніме – стиль анімації, що походить з Японії. Головна відмінність від анімації інших країн полягає в тому, що аніме орієнтується не на дитячу, а переважно на підліткову чи навіть дорослу аудиторію. Популярність має не лише в Японії, а й у світі.

Аніме часто, але не завжди, відрізняється характерною манерою зображення персонажів та фону. Його випускають у формі телесеріалів, а також фільмів, що пристосовані для кінопоказу. Для аніме характерне надзвичайне жанрове різноманіття, яке в інших країнах притаманне кіно, а не анімації. Окрім загальних жанрів, є й специфічні, властиві лише аніме. Саме різноманітність та орієнтація на глядачів різного віку є головними перевагами аніме.

В інших країнах анімація є переважно абстрактним мистецтвом для дітей, або ж використовується для пародійних та гумористичних творів, в той час, як аніме – повноцінне мистецтво.

«Якщо узагальнити, то це – японські мультики. Більшість з них мають сюжет, який переплетений з культурою та міфологією Японії. Основне там – це гармонія людини й природи. Також особливістю є те, що культура підіймає соціальні проблеми. Тут немає доброго і злого. Тут є розвиток подій та герої, які приймають рішення», – розповідає Вікторія.

Дівчина каже, що підлітки та молодь часто знаходять в аніме відповіді на якісь власні, сокровенні запитання.

«Мені 19. Важкий і цікавий період. Аніме має мільйон жанрів. Від повсякденності до соціальних трилерів. Тому інколи ти можеш справді знайти відповідь на своє запитання», – ділиться Віка.

Ідея такої роботи у рідному місті виникла у Вікторії перш за все через те, що вона мріє, аби Рожище розвивалося та приваблювало туристів.

«Я люблю мандрувати та урбаністичну культуру. Мені дуже сумно, що Рожище – місто, де дуже багато молоді, але вкрай мало цікавих проєктів. Фасади та бруківка – це добре, але кольорові графіті, скейтпарки, вільні простори, коворкінги, артгалереї – це вимога часу. Адже кожне покоління повинно щось приносити в місто, якийсь елемент власної культури», – вважає Вікторія.





0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter