У волинській бібліотеці з’явилися найсвіжіші книжкові новинки. ФОТО

01 Жовтня 2020

У день свого професійного свята Волинська обласна бібліотека для юнацтва запросила читачів на перегляд книжкових новинок, які відтепер можна буде взяти у книгозбірні. «Таблоїд Волині» завітав на книжкове свято і вкотре пересвідчився, що мода на читання залишається актуальною, а нову та цікаву літературу можна знайти не лише у книгарнях, але й у книгозбірнях.«Це вперше ми робимо відкритий перегляд. Зазвичай перегляд літератури проводили для працівників бібліотеки, де кожен міг відразу взяти новеньку книжку з книжкового магазину почитати, звісно, після опрацювання», – розповідає нам Оксана Коба, із відділу комплектування фондів та каталогізування документів.

Пані Оксана розповідає нам, безпосередньо відбирає потрібну літературу для книгозбірні серед новинок книжкового ринку, серед обов’язкової програми для школи або ж серед просто цікавих на погляд бібліотекарів книжок.Книжка потрапляє у бібліотеку з книгарні, де її закуповують. Згодом кожна книга отримує кишеньки, ярлички, індекси, інвентарні номери у відділі комплектування фондів та каталогізування документів, а тоді потрапляє у відділи читального залу та міського абонементу. Звідти вона може потрапити до кожного відвідувача бібліотеки.

Звертають увагу на новинки, шкільну програму, перевидану українською класику та побажання постійних читачів. Діти полюбляють книги Галини Вдовиченко («36 і 6 котів») та МакДоналд Меґан («Джуді Муді»), підлітки – фантастичні світи Наталії Матолінець та пригодницькі романи Андрія Кокотюхи, а дорослі обирають сучасних українських авторів та невмирущу класику – Агату Крісті, Стівена Кінга, Артура Конана-Дойла та Сесилію Ахерн.Також повторно закуповують книги, які уже є у фондах бібліотеки, але користуються великою популярність серед читачів. На закупівлю книг держава виділяє не достатньо коштів, а тому основна кількість нових книг купується за гроші, виручені від платних послуг бібліотеки – довідок, ксероксу, користування комп’ютером.

Втім, працівники бібліотеки стежать не лише за новинками та класикою, але й часто безпосередньо у книгарнях знаходять цікаві та маловідомі книги. Так сталося, наприклад, із дитячою книгою Януша Вишневського, про яку мало хто знав.

До слова, цього разу в бібліотеці поповнилася колекція найсвіжіших романів та віршів 2020 року, книг із психології та фізіології, детективів, освітньої літератури та багато іншого.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter