У «Промені» презентували унікальний етно-проект про старовинну волинську вишиванку. ФОТО

10 Квітня 2019

У Луцьку презентували унікальний етно-проект «Гапличка».

Частину фоторобіт уже презентували під час Lutsk Fashion Weekend, а повністю виставку тепер можна побачити у Grand Central food terminal, на четвертому поверсі розважального центру «Промінь».

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЧОЛОВІЧЕ ДЕФІЛЕ, ВІНТАЖ І КОНКУРС КРАСИ: У ЛУЦЬКУ ПЕРЕЗАВАНТАЖИЛИ FASHION WEEKEND.ФОТОРЕПОРТАЖ

«Гапличка» - це фотопроект про автентичне волинське вбрання. Гапличкою на Волині називали елемент одягу – тендітну петельку на рукаві, зроблену із ниток. Цим діалектним словом хотіли підкреслити унікальність саме волинської вишивки.

«Ми дуже хотіли показати волинянам, що їм є чим пишатися, насправді. Що у них є унікальна вишивка, якої немає більше ніде в країні. І на яку можна дивитися і застосовувати її в сучасному вбранні», - розповіла ініціаторка проекту, активістка Юлія Євпак.

Зйомки проходили восени у Волинському краєзнавчому музеї. Саме з його фондів дістали чоловічі та жіночі вишиванки з усіх районів Волині. Деяким речам - більше ста років!

Моделями стали волинські журналісти Марія Вавринюк, Оксана Федорук, Богдан Коваль, Дмитро Безвербний та Ольга Валянік, а фотографував відомий луцький фотограф Павло Березюк.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЛУЦЬКІ ЖУРНАЛІСТИ ПОКАЗАЛИ СТАРОВИННИЙ ВОЛИНСЬКИЙ ОДЯГ, ЯКОМУ БІЛЬШЕ СТА РОКІВ. ФОТО, ВІДЕО



Під час презентації виступила і відома волинська історикиня да дослідниця Тетяна Яцечко-Блаженко. Вона зазначила, що проект зроблений на високому рівні і кожна вишиванка - це реліквія, бо вони несуть велику силу і енергетику, закладену нашими предками.

«Дівчата роблять дуже важливу справу, бо популяризація нашої культури, традицій – це зараз дуже важливо. Це те, чим можна і треба пишатися. Є така практика, що відомі світові дизайнери використовують наші вишиванки у своїх колекціях, то чому нам цього не робити. Бажаю, щоб це був лише перший крок популяризації наших кольорів, наших візерунків. Потрібно, щоб не лише історики чи дослідники, а й звичайні волиняни цікавилися, розуміли і пишались цим», - сказала вона.

І додала, що було б круто, якби волиняни, в яких у домашніх колекціях теж є такі давні вишиванки, зголосилися і презентували їх, щоб кожна з таких речей мала свою історію, «заговорила».

Протягом виставки, яка триватиме у «Промені» до 23 квітня, планують провести серію заходів, присвячених волинському автентичному вбранню, а також вишивці у сучасному одязі. Окрім лекцій, хочуть організувати фешн-показ із вишиванками.

«Було б добре залучити до цього бізнесменів, які працюють із цим. А також істориків, які б розповіли про традиції волинської вишивки, про її традиції. Якщо є охочі долучитися до проекту «Гапличка» – чи то на меценатських, чи просто історичних і культурних засадах – будемо раді співпраці», – каже одна з ініціаторок проекту Ольга Валянік.

За проектом можна слідкувати у соцмережах - Facebook та Instagram.



















***

Передрук без згоди "Таблоїда Волині" заборонений

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter