У Луцьку знищили стінопис, присвячений відомому кінорежисеру Борису Ревенку

17 Квітня 2024

У центрі Луцька будівельники знищили мурал, присвячений покійному кінорежисеру, керівнику аматорської кіностудії «Волинь» Борису Ревенку, який створив луцький художник Юрій Чайка.

Про це Суспільному розповіла лучанка Світлана Зозуля.

На фасаді будинку на Волі, 3 у 2017 році повісили меморіальну дошку на честь Ревенка, розповів режисер Олександр Савчук, який нині працює на пів ставки в кіностудії, що в підвалі будинку.

«Кіностудія займається збереженням, оцифруванням архівів і не лише Ревенка. Тут багато архівів. Стінопис, як вид мистецтва, так званий стріт-арт, річ недовговічна і як можна до цього ставитися, якщо майстер, який малює той стінопис, готовий до того, що завтра його не стане», — сказав чоловік.

Шар штукатурки із зображенням кінорежисера зняли будівельники, які проводять ремонт, зазначив режисер Олександр Савчук. Він додав, що квартиру на першому поверсі, вікна якої виходять на фасад, де був стінопис, переоблаштовують під комерцію.

Художник зазначив, що готовий розглянути пропозицію про відновлення стінопису, якщо до нього хтось звернеться із таким запитом.

«Я придумав, зробив. Лучани, якщо їм цікаво, то вони його збережуть. Якщо не цікаво – не збережуть. На цей час я бачу, що, мабуть, не цікаво зберегти», — сказав лучанин.

Керівник відділу контролю за благоустроєм департаменту муніципальної варти Володимир Луньо телефоном розповів Суспільному, що осіб, які виконують ремонтні роботи, наразі встановлюють.

З його слів, якщо дозвільних документів на перепланування приміщення немає, відповідальних осіб притягнуть до адміністративної відповідальності.

Спеціальна комісія, яку створили у держархбудконтролі, розповів Владислав Троць, встановила: забудовник працює поза законом. Зі слів посадовця, забудовник зобов'язаний розробити проєкт та отримати погодження.

Начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Луцькради Владислав Троць, на час дії воєнного стану ніяких санкцій щодо порушників їхній відділ вживати немає права, а забудовнику надішлють листом рекомендації.
1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter