У Луцьку з пухлини жінки дістали 20-сантиметрового паразита. ФОТО

21 Грудня 2022

В медичному закладі Луцька у пацієнтки з Володимирського району видалили 20-сантиметрового паразита з підшкірної пухлини. Гельмінт був доставлений у лабораторію, де виявили збудник дирофіляріозу.

У Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України повідомили, що це – третій випадок цього захворювання в області у 2022 році.

Наразі хвора почувається задовільно. Жінка влітку виїжджала в Польщу на сільськогосподарські роботи – збір лохини, де ймовірно і відбувся укус комара. Уже в вересні вона помітила незначне неболюче ущільнення в ділянці молочної залози та звернулась за медичною допомогою. В результаті комплексного лабораторно-інструментального обстеження була направлена на хірургічне видалення кісти та в грудні прооперована.


Довідка. Дирофіляріоз - небезпечне гельмінтозне захворювання собак і кішок (іноді – людей), що викликається нематодами. Зараження тварин і людей відбувається через укус комарів, які разом з кров'ю переносять личинкову стадію гельмінта (мікрофілярії) від зараженої особини. Безпосередньо від тварин людина не заражається.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter