«Дванадцять років тихих почуттів»: луцька бізнесвумен привітала коханого з річницею
Власниця «Центру естетичної медицини» Оксана Коротка привітала свого коханого Вячеслава з річницею шлюбу.
11 Вересня 2023
Успішно!
Урочистим вимаршем від Театрального майдану до Замкової площі та присягами на вірність Богу та Україні відзначили в Луцьку річницю Пласту
Урочистим вимаршем від Театрального майдану до Замкової площі та присягами на вірність Богу та Україні відзначили в Луцьку річницю Пласту.
Заходи з нагоди 107-ї річниці від дня складання першої пластової присяги відбулися в місті 14 квітня, повідомляє ІА Волинські Новини.
Як розповіла пластунка Ольга Чепель, день першої пластової присяги в Луцьку відзначають 12 квітня. Саме цій події й присвячені урочистості в місті.
«Це вимарш до дня першої пластової присяги. У 1912 році пластуни склали першу власну присягу. І ця дата – точка відліку життя організації. А наші заходи покликані показати, що ми пам’ятаємо про це, а також нагадати місту про пластунів і про те, чим вони займаються. Чому саме до Замкової площі? Тому що у 1989 році на Замковій площі 9-й курінь відновив своєю присягою Пласт в Україні, адже раніше він пішов у підпілля і функціонував у діаспорі», – розповіла Ольга Чепель.
Окрім того, увечері в центральному парку пластуни організують благодійну варту з піснями та іграми, до якої можуть долучитися всі охочі.
Довідково: Пласт – національна скаутська організація України, неполітична і позаконфесійна молодіжна організація. Метою Пласту є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, провідників суспільства на ідейних засадах Пласту та на засадах християнської моралі.
Пласт, як український аналог скаутського руху, з’явився в Україні у 1911 році. 12 квітня 1912 року у Львові вихованці одного з засновників Пласту Олександра Тисовського вперше склали пластову присягу. Цю дату традиційно вважають днем народженням українського Пласту. Засновниками організації були Олександр Тисовський, Петро Франко та Іван Чмола.