Пластуни передали Вифлеємський вогонь миру депутатам Луцької міської ради. ФОТО
Вони підкреслили, що він несе ідею єднання українського народу, який переживає важкі часи війни.
19 Грудня 2024
Успішно!
Урочистим вимаршем від Театрального майдану до Замкової площі та присягами на вірність Богу та Україні відзначили в Луцьку річницю Пласту
Урочистим вимаршем від Театрального майдану до Замкової площі та присягами на вірність Богу та Україні відзначили в Луцьку річницю Пласту.
Заходи з нагоди 107-ї річниці від дня складання першої пластової присяги відбулися в місті 14 квітня, повідомляє ІА Волинські Новини.
Як розповіла пластунка Ольга Чепель, день першої пластової присяги в Луцьку відзначають 12 квітня. Саме цій події й присвячені урочистості в місті.
«Це вимарш до дня першої пластової присяги. У 1912 році пластуни склали першу власну присягу. І ця дата – точка відліку життя організації. А наші заходи покликані показати, що ми пам’ятаємо про це, а також нагадати місту про пластунів і про те, чим вони займаються. Чому саме до Замкової площі? Тому що у 1989 році на Замковій площі 9-й курінь відновив своєю присягою Пласт в Україні, адже раніше він пішов у підпілля і функціонував у діаспорі», – розповіла Ольга Чепель.
Окрім того, увечері в центральному парку пластуни організують благодійну варту з піснями та іграми, до якої можуть долучитися всі охочі.
Довідково: Пласт – національна скаутська організація України, неполітична і позаконфесійна молодіжна організація. Метою Пласту є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, провідників суспільства на ідейних засадах Пласту та на засадах християнської моралі.
Пласт, як український аналог скаутського руху, з’явився в Україні у 1911 році. 12 квітня 1912 року у Львові вихованці одного з засновників Пласту Олександра Тисовського вперше склали пластову присягу. Цю дату традиційно вважають днем народженням українського Пласту. Засновниками організації були Олександр Тисовський, Петро Франко та Іван Чмола.