Успішно!

У Луцьку дерусифікують кожну п'яту вулицю

У Луцьку планують перейменувати 106 вулиць і провулків. 

У Луцьку планують перейменувати 106 вулиць і провулків. 

Проєкт рішення про перейменування обговорили під час засідання ініціативної групи 14 квітня, пише ІА «Конкурент».

Представниця Інституту національної пам'яті Леся Бондарук, яка розробляла проєкт рішення, зазначила, що спершу необхідно завершити процес декомунізації п’яти вулиць: Говорова, Нікішева, Боженка, Федорова і Ярощука. Для них вже давно були обрані інші назви, а питання про перейменування вулиці Ярощука навіть проходили громадські обговорення. Цю вулицю планують переназвати на честь архітектора Тимошенка, який жив на ній.

«Спочатку ми б хотіли завершити процес декомунізації. Це обов’язково. Адже це те, що не дороблено нами ще з 2015 року і це те, що закон вимагає завершити. Якщо його не завершити сьогодні, то його необхідно буде завершити в будь-який інший час», – зазначила Леся Бондарук.

Разом з тим деякі вулиці, названі на честь росіян, перейменовувати не будуть.

«Є вулиці, названі на честь рядових червоноармійців, які брали участь у визволені Луцька і Волині. Наприклад, той же Путінцев чи Конякін – вони поховані у нас на Меморіалі. Я б пропонувала не чіпати ці вулиці. Адже ці червоноармійці поховані у нас, вони віддали своє життя», – пропонує Леся Бондарук.

Окрім вулиць, названих іменами цих червоноармійців, в у Луцьку достатньо вулиць для перейменування. За словами Лесі Бондарук, на мікрорайоні Балка під перейменування потрапляє цілий квартал.

Також експертка закликала не повторювати досвід Івано-Франківська, де вулиці перейменували за радянським принципом – на честь Героїв Маріуполя чи інших міст.

«У деяких варіантах варто просто повернути стару назву. Наприклад, є вулиця, в історії якої була назва Золота. У Луцьку є вулиця Срібна. Тому можна повернути стару назву і закрити хоча б один пункт», – каже Леся Бондарук.

Також вона додає, що в радянські часи змінили назви вулиць, які носили імена українських героїв. Окрім того, експертка наголошує, що при виборі назви потрібно звертати увагу на те, які вулиці знаходяться поряд. Наприклад, якщо поряд є декілька вулиць, названих іменами митців, то варто й нову назву підбирати з урахуванням цієї особливості.

Додати новий коментар