У луцькому музеї презентували відреставровані ікони 18-19 століть. ФОТО

30 Червня 2023

У Музеї волинської ікони презентували сім відреставрованих ікон на полотні, що написані у 18-19 століттях.

Дореставраційний стан творів олійного живопису був аварійний, – розповіла Суспільному завідувачка сектору реставрації Музею волинської ікони Лариса Обухович.

«Усі вони втратили свій підрамник, мали численні деформації полотна основи, втрати зв’язку фарбового шару з ґрунтом і ґрунту з полотном основи. Прориви глобальні. Ця мала прорив горизонтальний», – сказала музейниця.


Одними з перших відвідувачів виставки відреставрованих ікон стали лучанка Наталія Матвійчук із дев’ятирічною донькою Анною. Кажуть: робота з реставрації надзвичайно цінна, адже це частина української історії та культури.

«Не уявляла, що так можна зробити. Щоб подивитися, як воно було у минулому. Щоб ми передавали наші здобутки культурні нашим майбутнім поколінням. Воно все має бути збережене для наступних поколінь», – сказали Наталія й Анна Матвійчуки.

Як розповіла завідувачка музею Тетяна Єлісєєва, ікони відреставрували на кафедрі техніки та реставрації творів мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури у Києві ще до 2021 року, однак привезти їх до Луцька і представити відвідувачам не могли через початок повномасштабної війни.


«Втілюють не тільки мистецькі уподобання того періоду, а й історію церкви на Волині. Є і костельні роботи, як Антоній Падуанський, як Коронування Богородиці, є роботи, що пов’язані з історією греко-католицької церкви на Волині. Бо вона існувала з 1830 року», – сказала керівниця музею.

Загалом Музей волинської ікони в Луцьку, додала його завідувачка, з травня 2022-го відвідали дві тисячі людей, що майже в 10 разів менше, ніж було до повномасштабної війни.



1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter