У будинку в Луцьку мешканці самотужки латають дірявий дах. ФОТО

08 Вересня 2022

У Луцьку в одному з багатоквартирних будинків на вулиці Глушець протікає покрівля. Через дірявий дах в дощову погоду зі стелі у квартирі тече вода.

Про це розповіла Суспільному мешканка будинку Олександра Романовська.

Зі слів жінки, п'ять років тому дах ремонтували, однак проблема з'явилася знову.

Аби розв'язати питання мешканці під’їзду, в якому п'ять квартир, звернулися до комунальників.


«Прийшов представник жеку, подивився і каже: матеріал коштує 6 тисяч. Я кажу: ми не маємо можливості. Мені тече криша, я мушу добиватися. Я тут живу 20 років і щомісяця плачу 100 з чимось гривень за утримання будинку, де наші кошти», – додала лучанка.

Квартира жінки розташована на другому поверсі.

«Затекло, стало капати, ми стали підставляти. Прибігла сусідка, відкрила горище, подивилися, а там повністю вже лилося», – говорить жінка.


У житлово-комунальному підприємстві № 3, яке є управителем будинку, про проблему знають, – говорить директор Руслан Юлдашев. Додає: у мешканців будинку є заборгованість.

«Сьогодні ми вже не є балансоутримувачі. балансоутримувачами є мешканці, які приватизували свої квартири. Ми виключно надаємо послуги в межах тих коштів, що є на будинку. На даному будинку мешканці мають борг 5 тисяч гривень», – каже керівник підприємства.


Зі слів комунальника, кошторис на ремонт даху розробили 23 серпня: вартість робіт за підрахунками становила 6 245 гривень. Мешканці будинку з таким рішенням не погодилися та вирішили проводити ремонтні роботи покрівлі за власні кошти.

Поспілкуватися з власниками квартир, які боргують гроші, Суспільному 7 вересня не вдалося. Зі слів Руслана Юлдашева, усього ЖКП № 3 обслуговує 360 будинків, мешканці яких боргують за послуги з управління. Загальний бюджет підприємства становить 6,5 мільйонів.


«Нам заборонено як виконавчій службі стягувати з боржників і ті люди, які платили, вони так і платять, але ж борг не зменшується. На тих будинках, де люди справно платять, ми робимо як ремонт сходових клітин, утеплюємо системи опалення, ремонтуємо цоколі, відмостки», – додав Руслан Юлдашев.


1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter