Успішно!

Сучасні гаджети в школі: користь чи шкода для дітей

Сучасні гаджети в школі: користь чи шкода для дітей

Мобільні пристрої шкодять чи допомагають навчальному процесові? Час розібрати усі за та проти у цьому питанні.

Використання новітніх гаджетів на теренах шкільної освіти є однією з найбільш поляризувальних дискусій сучасності. Думки щодо цієї теми у батьків та вчителів існують у спектрі від цілковитого неприйняття до абсолютного дозволу. Мобільні пристрої шкодять чи допомагають навчальному процесові? Час розібрати усі за та проти у цьому питанні. А визначившись із власною позицією, можна обрати девайс від Xiaomi за посиланням: https://rozetka.com.ua/ua/mobile-phones/c80003/producer=xiaomi/.

Переваги використання гаджетів у школі

Близько 30 % сучасних дітей починають опановувати гаджети ще з раннього віку, а 70 % активно користуються мобільними пристроями у початковій школі. Серед плюсів технологічного розвитку в царині мобільних пристроїв варто відзначити наступне:

  1. Доступна інформація. Старше покоління пам'ятає, наскільки складним був процес пошуку в бібліотечних посібниках потрібної інформації. Мобільні пристрої дають змогу в комфортних умовах підготуватися до занять або зробити доповідь. Впровадження нових технологій впливає і на сам навчальний процес, оскільки всі потрібні підручники можна зберігати у хмарних сервісах із доступом у декілька кліків.
  2. Зручний процес навчання. Якісь 15 років тому учням доводилося конспектувати кожне слово вчителя, щоб отримати всю необхідну інформацію. Зміна формату навчання, яке в постпандемійний період дедалі частіше переходить в онлайн, нівелює такий підхід. Тепер вчитель може надавати онлайн-лекції та відеоуроки, які доступні в будь-який момент завдяки інтернету. Крім цього, є застосунки, що автоматично конвертують лекцію вчителя у текстовий формат.
  3. Цікавість до навчання. Розвиток інтернету та технологій має великий вплив на всю академічну сферу. За допомогою гаджетів можна отримати доступ не просто до нудного переказу тез із підручника, а до яскравих презентацій із комп'ютерною графікою та покроковими поясненнями. Це не лише робить навчальний процес наочним, але також створює цікавість до предметів вивчення.

Користь від використання новітніх технологій у школі є очевидною. Втім, для балансу варто згадати і про негативні сторони.

Недоліки поширення девайсів у шкільних процесах

Серед негативних сторін впливу технологій на навчання варто відзначити такі:

  1. Розсіювання уваги. Під час уроку спокуса відволіктися від предмета вивчення та поринути у яскравий світ контенту може бути надто сильною.
  2. Проблеми зі здоров'ям. Часте проведення часу за смартфоном впливає на органи зору, шию та поставу.
  3. Зниження соціалізації. Дитячий розвиток значною мірою залежить від соціальної складової та спілкування. Коли ці аспекти повністю переходять в онлайн, погіршується засвоєння інформації та її сприйняття.

Мобільні пристрої є лише інструментом, яким потрібно грамотно розпорядитися. Це створює додаткові виклики як для батьків, так і для вчителів.

 

Додати новий коментар