• банер чікос

Спогади дитинства: у Луцьку відкрили музей іграшок. ВІДЕО

04 Жовтня 2020

У Луцьку, в одному з приміщень ВНУ ім. Лесі Українки, відкрили музей іграшок. За словами хранителя музею Андрія Здіховського, у колекції знаходиться вже понад 100 експонатів.

Про це йдеться в сюжеті «Суспільного».

Хранитель розповів, що експонати у вітринах поділені за віковим періодом. У першому стенді – забавки для немовлят, у другому – для малюків після 3 років, третій стенд представляє іграшки, якими гралися дошкільнята.

Нині один з найстаріших експонатів музею – дитячий візок 1971 року випуску. Поміж собою музейники називають експонат «професорською коляскою». Візок до університетського музею приніс доктор педагогічних наук Олександр Семенов.

«На ньому їздив я, цей візочок використовувався, щоб возити якісь мішки з картоплею, оскільки в кожній родині, знаєте, мішок цукру на цьому візочку дуже гарно тримається. На ньому збереглася дуже добре етикетка виробника», – каже науковець.

Через карантин музей поки не відкрили для усіх охочих побачити іграшки. Експонати поки вивчають студенти вишу.

Музейники планують зібрати ще експонати різних історичних періодів і реставрувати частину іграшок, які вже є в експозиції. Лучан просять допомогти знайти іграшки, яких поки бракує на поличках.

«Дуже чекаємо на старі ялинкові прикраси, триколісні велосипеди, автомобілі, які мають історію, м’яч, яким дитина гралася», – розповів хранитель.

Також музейники просять відгукнутися і допомогти розширити експозицію і волинських народних майстрів. В майбутньому планують облаштувати окрему поличку з іграшками поліського регіону, які виготовлені з природних матеріалів.

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter