Що робити, коли у житті щось пішло не так: поради психолога

23 Квітня 2019

Кожна людина рано чи пізно стикається з життєвою ситуацією, яка вибиває її з рівноваги і спричиняє душевний біль. Сьогодні «Таблоїд Волині» вирішив нагадати своїм читачам, що розібратися з психологічними проблемами вам допоможуть «спеціально навчені люди», які відзначають сьогодні своє професійне свято – День психолога.

Як пережити емоційно складні ситуації поділилася у Фейсбуці луцька психологиня Ольга Лазаренко.

Способи подолання важких життєвих ситуацій:

1. В будь-якій ситуації знаходити новий смисл. Кожна людина настільки індивідуальна, що емоційні реакції на несподівану втрату чи біль – різні. Тому дуже важливо знайти новий смисл, коли ситуація змінюється.

2. Всіма силами зберігати надію. Не романтичну надію, що все буде добре абстрактно. А віру в те, що важкий період завершиться і в нас залишиться цінний досвід, якого раніше не було.

3. Відпустити свої попередні очікування і уявлення. Кожна криза по суті означає, що по-старому вже не буде. А до нового ми вияляємося не готовими. Скласти реєстр вмінь, навичок чи знань, звичок, яких нам не вистачає, щоб адаптуватися до нової ситуації.

4. І найголовніше – бути своїм адвокатом. Завжди. Це не значить не бачити своїх помилок. Це значить, що почуття провини віддаляє нас від безоціночного дослідження можливостей до адаптації.

5. Турбота про себе потрібна особливо в часи криз і складних випробувань. Їжа, сон, спорт, прості емоційні і тілесні задоволення можуть здорово підтримувати. Навіть якщо ми думаємо, що не заслуговуємо на турботу, турбуватись все одно потрібно всупереч своєму ставленню.

6. Люди. Завжди і скрізь є люди, до яких можна звернутись за підтримкою. Самоізоляція веде до погіршення емоційного стану і знову ж таки зменшує можливості до адаптації.

По завершенні кризових ситуацій в нас залишається мудрість, сила і впевненість, а бонусом – краще розуміння себе.

Пам'ять про біль робить нас більш людяними і дозволяє жити простіше.

Всім добра!


2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter