Що робити, коли почули поблизу літак: поради рятувальників

27 Березня 2022

Головне управління ДСНС України у Волинській області розповідає, як врятуватися, якщо ви почули поблизу літак.

Рекомендації опублікували на фейсбук-сторінці управління.

МІСЦЕ. У вас є всього пара секунд. Падайте під стінку, тільки не навпроти вікна: під нього або в кут кімнати. Ідеальне укриття – прихожа або ванна без вікон, але якщо ви не достанетесь туди за секунду-дві, падайте де стоїте і повзіть під стіну. Ні в якому разі не залишайтеся посередині кімнати: ви будете в межах конусу розльоту уламків скла та цегли з сусідніх будівель, а залізобетонні плити якщо і ламаються, то, згідно з законами фізики, навпіл падаючи на середину кімнати. Навіть у самому поганому випадку, якщо плита зламається, упавши під стіну, ви маєте шанс опинитися в повітряній кишені під плитою.

ПОЗА. Як при віджиманні – обличчям вниз; руки зігнуті під корпусом, ноги максимально теж зігнути, щоб після обрушення була можливість піднятися під вагою уламків, або хоч трохи посунутись, зробивши повітряний карман. В положенні лежачи на боку або на спині піднятися ви не зможете. Ще й в обличчя прилетить щось.

Розтулити рота та заплющити очі. Щоб уникнути баротравми, розтулити максимально рота. У відкриті очі, як мінімум, попаде пісок.

Після вибуху зачекати не менше хвилини-двох, поки всі уламки упадуть: вони літають досить довго. Прислухайтеся чи не йде літак на другий захід. Потім підіймайтесь, допомагайте постраждалим та шукайте своїх сусідів, надавайте рятувальникам інформацію в якій квартирі скільки осіб було.

Після авіаційного чи артилерійського удару по будинку обов'язково треба перекрити газ на весь будинок до приїзду газової служби, щоб убезпечити вторинний вибух від побутового газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ЗБЕРЕГТИ ЖИТТЯ ПІД ЧАС ОБСТРІЛІВ І ВИБУХІВ – ДЕТАЛЬНІ ПОРАДИ В КАРТИНКАХ

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter