Що робити із заздрістю у колективі: рекомендації луцької бізнес-тренерки Людмили Пенцак

05 Листопада 2018

Що таке заздрість? Як реагувати на заздрість?

Практичними рекомендаціями, що з цим усім робити, ділиться Людмила Пенцак – бізнес-тренерка, коуч (www.pentsak.com).

«Сьогодні дуже часто трапляється ситуація, коли заздрість дуже зручно розташувалася і живе в наших офісах. З одного боку легка збалансована конкуренція штовхає до зростання і розвитку. Але з іншого - заздрість починає обростати плітками і закулісними іграми, що заважають ефективній розробці персоналу. Ця емоція має властивість передаватися, як інфекційна хвороба».

Давайте докладніше.

Розглянемо це питання з двох ракурсів:

1. Ви самі зловили себе на думці, що вами заволоділа ця емоція. При цьому, немає значення «біла» це чи «чорна» заздрість. Вона вже є. І вона зростає. І з вами відбувається щось незрозуміле! Це забирає сили, енергію, відволікає від усього!

Що з цим робити?

Відповідь проста:

Заздрість - це добре! Коли до цього питання підходити усвідомлено. Усвідомлено аналізувати події, вплив тих чи інших факторів, що сприяли виникненню цього відчуття. Ця емоція змушує вас діяти.

Ви відчуваєте заздрість, але насправді у вас прокидається злість, яка вже малює хід подій, і ви паралельно відчуваєте задоволення від прийдешніх особистих досягнень. І як результат – бажання діяти, щось змінювати, робити нові кроки. Якби в цьому житті взагалі не було б заздрості - ми б так не росли і не розвивалися. Ми бачимо вже готовий реальний продукт (об'єкт заздрості, факт, досягнення, результат) і нам самим вже хочеться це мати.

Важливий момент:

Слідкуйте за тим, щоб заздрість не перетворилися на щось маніакальне, що буде вас «гризти» зсередини. У ту емоцію, що насправді буде заважати вам рости і розвиватися. Тут дуже важливо витримати баланс. Оскільки ця агресивна заздрість буде «обростати» іншими негативними емоціями, у результаті ви просто отримаєте хронічне відчуття втоми.

Ви переходите в роль агресивної жертви, якій всі у всьому винні. Яка не може виспатися, незалежно від годин, проведених у сні. Яка все бачить під іншим, спотвореним, кутом зору. Виробляється хронічний синдром заздрісника. Що в якийсь час може легко перерости в агресивний стан і виражається в конкретній конфліктній ситуації.

Якщо ж ви зловили себе, що самому впоратися складно з цією агресивною емоцією, як допомогу можна використовувати низку інструментів, один із них коучинг.

Всесвіт настільки багатогранний, що ви спокійно можете отримати все, що вам потрібно. Використовуйте емоцію заздрості, як «чарівний пендель» для старту дій. І Заздрість вам на допомогу.

2. Коли ж ви відчуваєте, що вам відкрито заздрять, що тоді робити? Як фільтрувати цей потік негативу? Що ж робити, якщо ви вже потрапили в потік агресії з боку заздрісника?

Важливо проаналізувати, що ж насправді потрібно людині, яка заздрить?! До чого він прагне? Це може бути якийсь результат, показники, оборот, статус і багато іншого. Яка справжня причина агресивної реакції заздрісника?

Заздрість не є кінцевою точкою. Кінцева мета - це те, що насправді бажає отримати заздрісник. Емоція заздрості - це проміжний етап між тим, що є, і тим, що хоче отримати ця людина. Просто на цьому етапі у людини є багато сумнівів, що вона його просто не пройде (шлях з однієї в іншу точку). Плюс не пройде з якимись нереально фантастичними особистими сценаріями своїх провалів. Ось коли оживає цей сценарій - це і є момент народження заздрості.

Як не реагувати і правильно себе вести?

Насолоджуйтесь! Заздрість - це в першу чергу потік енергії. А вам її дарують просто так. На вас направляють потужний потік фокусу уваги. Ви опиняєтеся в центрі уваги. Приймайте цю енергію. Подивіться на зірок кіно- та шоу-бізнесу, які дуже часто самі замовляють для себе чорний піар, щоб потрапити в фокус вашої уваги. А тут ваші заздрісники дарують цю увагу просто так!

- Ви вже на тому рівні, до якого хтось тільки прагне.

- У вас вже є ті результати, що потрібні ще комусь.

- Ви попереду, на вас хочуть рівнятися.

Просто прийміть той факт, що заздрість є.

Я не кажу, що це добре чи це погано. Але завжди були ніч і день, на кожного героя знаходився негідник, а на кожну принцесу - відьма. Просто є такі люди, яким стан заздрості дуже близький. Вони прошивають у собі низку обмежувальних переконань, і всесвіт з радістю реалізовує саме ті обставини, котрі вони так сильно бояться.

Наша мета, якщо ви потрапили в таку халепу:

- просто подякувати за цю увагу, якщо на вас рівняються

- зробити резюме, де ви класний / що саме у вас виходить краще за всіх

І ніколи не опускаємося на рівень конфліктів, відстоювання своєї особистої позиції. Якщо вам заздрять – ви вже на крок попереду!

А також хочемо нагадати, що сьогодні в Людмили Пенцак стартує новий унікальний 30-ти денний курс «Мій проект за 30 днів».

Слідкуйте за розвитком подій під час курсу та новинами від учасниць, що реалізовуватимуть свої проекти наступних 30 днів.

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter