Шампунь для волосся: історія створення та рекомендації з підбору

15 Лютого 2020

Кожен з нас використовує для очищення волосся приблизно 2 літри шампуню на рік. Цей гігієнічний засіб став настільки звичним і популярним, що його можна побачити навіть на полицях продуктових магазинів.

У цій статті ми розповімо про історію створення шампуню для волосся, а також познайомимо вас з деякими аспектами, які допоможуть зробити правильний вибір.

Перші спроби

Вперше такий засіб виготовив в кінці ХІХ століття англієць Кейсі Херберт. Він поєднав мильну основу з травами та назвав отриманий продукт Shaempoo. Кейсі сам став продавати новинку просто на вулиці недалеко від свого будинку. Рецепт він не приховував, тому незабаром аптекарі й перукарі почали самостійно виготовляти цей засіб. Херберт став відомим, але йому навіть в голову не прийшло оформити патент на свій винахід.

В інших країнах Європи продовжували використовувати суміш мила і золи, а потім ополіскували пасма оцтом. Так тривало до того часу, поки одна дама, яка нещодавно повернулася з Лондона, не розповіла німецькому аптекарю Хансу Шварцкопфу про особливий продукт для гігієни волосся, поширений в Англії. Ханс за освітою був хіміком, тому за короткий термін він не тільки відтворив формулу, створену Хербертом, але й у 1903 році поставив виробництво порошкового шампуню для волосся на потік. Продукт був відразу ж запатентований. Справу батька продовжив син, а в 1927 році почав виготовлення шампунів з рідкою текстурою.

Обираємо правильно

Сьогодні косметичні бренди пропонують різні варіанти цих засобів, а переконатися в цьому можна, відвідавши сайт мультирегіонального інтернет-магазину «Мейкап».

Пропонуємо короткий перелік аспектів, на які слід звертати увагу при підборі шампуню:

• відповідність призначення, типу і стану вашого волосся, а також припустима регулярність застосування;
• будь-який рідкий варіант рекомендується використовувати в тандемі з ополіскувачем або кондиціонером;

• сухі шампуні допоможуть швидко оновити зачіску, усунути неприємний жирний блиск, але не підходять для регулярного нанесення;
• великі сімейні шампуні можна використовувати під час відпочинку, наприклад, на дачі, але для регулярного застосування вони не підходять, тому що у дітей і дорослих – різне волосся;
• варіанти, виготовлені фармацевтичними компаніями, добре впораються з лікуванням лупи, дерматитів, відновлюють структуру.

Підбираючи шампунь, не забувайте, що це, перш за все, – гігієнічний засіб, а для комплексного догляду за волоссям його необхідно доповнювати кондиціонером і маскою для волосся.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter